1. YAZARLAR

  2. Ali İhsan Karahasanoğlu

  3. MHP’li Başkan’ın desteği neleri kapsıyor?
Ali İhsan Karahasanoğlu

Ali İhsan Karahasanoğlu

Yazarın Tüm Yazıları >

MHP’li Başkan’ın desteği neleri kapsıyor?

A+A-

Dünkü Doğan Grubu gazetelerinden en büyüğünde bir haber: “Destek ziyareti” Diğer ikisinde ise, “Gümüşhaneli işadamlarından Aydın Doğan’a destek ziyareti” başlığı ile yayınlanmış aynı haber...

Ziyarete gelenler, Gümüşhane Belediye Başkanı MHP’li Mustafa Canlı..

Diğerleri de, Gümüşhene’deki bazı işadamları, Oda Başkanları vs..

Belediye başkanı dışındakilerin halkı temsile yetkileri olmadığı için, pek dikkate almaya gerek yok.

Belediye başkanı; halkın oyları ile o koltuğa oturduğuna göre, “verdiği desteği” de halka izah etmeli..

Nedir bu desteğin anlamı? “İyi yapmışsın. Vergi kaçırdığını, vergi kontrolörleri tesbit etmiş. Olsun. Biz senin arkandayız.O vergiyi ödememen için de, biz sana her türlü desteği vereceğiz” anlamında bir ziyaret mi bu?

Nedir, bu ziyaretin anlamı?!

Devlete karşı, bir işadamının yanında olmak mı?

Yoksa, medya patronuna, “İyi günde, kötü günde biz beraberiz” ziyareti mi?

Neleri kapsar, neleri kapsamaz bu destek ziyareti?..

Örneğin, Doğan Grubu içinde, Nedim Gürsel isimli şahsın, Hz. İbrahim’e, Hz Peygamber’e hakaret ve küfür dolu kitabının basılmasına da desteği içerir mi?

MHP’li Başkan’ın Aydın Doğan’a desteği, dine saygısızlık içeren o kitabı bastırmasını da kapsar mı?

Veya Aydın Doğan’ın, özel avukatını, dine saygısızlık eden bu adamı savunmak için görevlendirmesi de, bu destek ziyaretinin kapsamı içinde midir?

Gümüşhane’nin muhafazakâr yapısını bildiğim ve bu dine saygılı yapıyla Doğan medya organlarının arasındaki (Okulda namaz, Çatıda namaz, Hastanede türban başlıklı haberlerde, dinî mükellefiyetleri yerine getirenlerin nasıl hedef gösterildiklerini hatırlayın) farkı ibretle izlediğim için MHP’li Başkan’a soruyorum: “Doğan Grubu gazetelerini açıp bir baktığınızda, mütedeyyin insanlar aleyhine yazıları da kapsıyor mu ziyaretiniz? O gazetelerde gördüğünüz çıplak kadın resimlerine onay verme anlamına da geliyor mu ziyaretiniz?”

“Bir işadamına ziyarette bulunduk diye, her yaptığına ‘olur’ verildiği anlamı çıkarılır mı?” itirazında bulunabilir başkan..

O zaman oranlama yapalım..

Doğan Grubu gazetelerinde, ağırlık olan ne ise, onu öne çıkartıp, öyle soralım, “Siz buna destek veriyor musunuz?”

En kolayı, Hürriyet’in internet sitesi..

Okuyucularım bağışlasınlar, başlık halinde vermekle yetineceğim. Haberlerin içeriğine girmeyeceğim. Başlıklar şöyle: “Sevişeceğimi bilmiyordum”, “Seksi kovboy”, “Eski sevgiliden cesur pozlar”..

Söyler misin MHP’li Başkan, bir haber sitesinde, bu resimlerin, bu haberlerin ne işi var, hiç sordunuz mu hemşehrinize..

Bilmiyor musunuz, yoksa bildiğiniz halde buna da destek mi veriyorsunuz?..

Dine hakaret edene destek.. Çıplaklığa destek.. Vergi kaçırmada daha konu netliğe kavuşmamış iken, vergi kaçırana destek..

Nasıl bir şey bu Sayın Başkan?

“Bizim hemşehrimizdir. İlimize büyük maddi destekleri vardır.. O sebeble ziyarette bulunduk” diyecek MHP’li Başkan..

İyi de, bu desteğin karşı tarafı da devlet.. Hükümet.. Maliye..

Siz, Aydın Doğan’dan gördüğünüz desteği, Maliye’den kat kat görmediniz mi?Bu devletten görmediniz mi? Bu hükümetten görmediniz mi?

Görmediniz mi ki; kalkıp, Maliye’ye karşı bir işadamını destekliyorsunuz?!

Bir hatırlatmada daha bulunayım.

Destekte bulunduğunuz, kendisine tahakkuk ettirilen vergileri ödememesini istediğiniz Aydın Doğan’ın, Gümüşhane’ye yaptığı yatırımlar, inşaa edip halkın hizmetine terkettiği yardımlar ne kadar?..

Kaç trilyondur Sayın Başkan?

Ben size tersinden bir hesap yapayım.. Doğan’dan istenen ve şu an mahkemelik olan kamu alacağı: 6 katrilyon.. Eğer bu para devletin kasasına girerse, kabaca 81 ile böldüğünüzde, Gümüşhane’ye de, 75 trilyonluk bir pay düşer..

MHP’li Başkan, Aydın Bey’in Gümüşhane’ye bugüne kadar yaptığı yardımları toplasın.. Bakalım yardım mı daha fazla, yoksa 6 katrilyondan Gümüşhane’ye düşecek pay mı?

MHP’li Başkan, o sembolik yardım karşılığında mı, şimdi Gümüşhane’nin payına düşecek 75 trilyonun ana parası olan 6 katrilyonun tahsil edilmesini istemiyor?.. Buyursun açıklasın MHP’li Başkan..

Açıklasın.. Yoksa seçmen, sandıkta açıklar kararını!..

VAKİT

YAZIYA YORUM KAT