1. HABERLER

  2. HABER

  3. MHP'den YSK'ya Başvuru
MHP'den YSK'ya Başvuru

MHP'den YSK'ya Başvuru

Milliyetçi Hareket Partisi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı adaylığı sürecinde görevden çekilmesi için Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) başvurdu.

10 Temmuz 2014 Perşembe 02:35A+A-

MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, konuyla ilgili  "Yüksek Seçim Kurulunca cumhurbaşkanı adayı olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın seçimlerin adil, dürüst ve tarafsız gerçekleştirilebilmesi amacıyla Başbakanlık görevinden çekilmesine dair karar verilmesini talep etmiş bulunmaktayız" açıklamasını yaptı.

Oktay Öztürk, yaptığı yazılı açıklamada, ilk turu 10 Ağustos'ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin sürecin devam ettiğini belirterek, bu sürecin, Türkiye'nin geleceğini belirleme noktasında önemli bir dönüm noktası olduğunu ifade etti. Tüm adayların, YSK’ya başvurularının gerçekleştiğini belirten Öztürk, şöyle devam etti:

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adaylar arasında eşit yarış imkanının sağlanması, demokrasinin tecellisi anlamında büyük önem taşımaktadır. Eşit ve adil olmayan bir ortamda yapılacak seçimlerden doğru bir iradenin yansıması elbette ki mümkün olmayacaktır. Bir tarafta devletin imkanlarını sonuna kadar kullanan Başbakan Erdoğan ile kendi imkanları ile süreci götürmeye çalışan diğer adaylar arasında yarışın eşit şartlarda geçtiği söylenemez. Bu eşitliğin sağlanması vazifesi, Yüksek Seçim Kurulundadır. Bu sebeple Yüksek Seçim Kuruluna müracaat ederek yarışta adaletin sağlanması adına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın görevinden çekilmesi gerektiği belirtilmiş ve bu yönde karar alınması istenmiştir.

Kaynak: AA

HABERE YORUM KAT