1. HABERLER

  2. HABER

  3. MHP'den İhraç Edilen Barutçu da Seçildi
MHPden İhraç Edilen Barutçu da Seçildi

MHP'den İhraç Edilen Barutçu da Seçildi

Seçim sonuçlarına göre, kaset skandalına ve partiden ihraç edilmesine rağmen istifa etmeyen İhsan Barutçu da milletvekili seçildi.

A+A-

Resmi olmayan sonuçlara göre, kaset skandalına ve partiden ihraç edilmesine rağmen istifa etmeyen ancak MHP'den ihraç edilen İhsan Barutçu da milletvekili seçildi.

Barutçu, yine kaset skandalı nedeniyle istifa eden Mehmet Taytak'ın yerine üçüncü sıradan Meclis'e girdi. Barutçu'nun ismi Metin Yüksel'in şehit edilmesi olayında da geçiyordu.

Seçim öncesi kaset skandalları ile sarsılan MHP bir şok da, kaset skandalında adı geçen ancak istifa etmemekte direnen İstanbul Üçüncü Bölge üçüncü sıra adayı İhsan Barutçu'nun seçilmesi ile yaşadı.

Barutçu, kasetlerinin "farklı ülkücülük" isimli internet sitesinde yer almasına ve Bahçeli'nin ısrarına rağmen istifasını sunmamıştı. MHP yönetimi, bunun üzerine Barutçu'yu partiden ihraç ederken YSK'ya da Barutçu için başvurmuştu. YSK ise Barutçu'nun MHP listelerinden adaylığının devam ettiği kararına varmıştı.

MHP, İstanbul 3'ncü bölgeden 3 milletvekilliği çıkarırken, ilk aday listesinde dördüncü sırada yer alan Barutçu, yine adı kaset skandalında adı geçen Mehmet Taytak'ın istifası nedeniyle üçüncü sıra adayı olmuştu. Barutçu'nun bağımsız milletvekili olarak siyasete devam etmesi bekleniyor. İstanbul üçüncü bölgeden MHP listelerinden ayrıca ilk sıra adayı Meral Akşener ile Genel Başkan Yardımcısı Atilla Kaya da Meclis'e girdi.

HABERE YORUM KAT