1. HABERLER

  2. HABER

  3. MHP’den 11 Gazeteci Hakkında Suç Duyurusu
MHP’den 11 Gazeteci Hakkında Suç Duyurusu

MHP’den 11 Gazeteci Hakkında Suç Duyurusu

İnternette yayına konulan ve MHP’li 10 yöneticinin istifa etmesine sebep olan kasetlerle ilgili yapılan yayınlar sebebiyle MHP avukatları suç duyurusunda bulundu.

28 Mayıs 2011 Cumartesi 00:43A+A-

MHP'nin soruşturmayı yürüten savcı Adnan Çimen'e bilgi vermek yerine skandalı haber yapan gazeteciler hakkında suç duyurusunda bulunması, MHP soruşturmayı medya üzerinden yürütüyor iddiasını beraberinde getirdi. MHP'de eski genel başkan yardımcısı Bülent Didinmez ile eski İstanbul İl Başkanı İhsan Barutçu'nun avukatı Metehan Özkan, Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne dün gelerek soruşturma savcısı Adnan Çimen ile görüştü. Özkan görüşmenin ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Kaset soruşturmasında faillerin henüz bulanamadığını söyleyen Özkan, "Az önce savcılığa ihbarda bulunduğumuz bazı gazeteci ve siyasiler, yeni kasetlerin varlığından bahsederek Genel Başkan Devlet Bahçeli'yi istifaya davet etmektedir. Kaset komplosunu işleyen suç örgütünün amaçları doğrultusunda, aynı paralelde, ortak hareket ediyormuşçasına, son günlerdeki yayın, yorum ve köşe yazılarında Genel Başkan Devlet Bahçeli'yi istifa ile tehdit etmeleri, yeni genel başkan bulmaları, bu şebekenin şantaj mektubundan farklı değildir" dedi.

11 GAZETECİ HAKKINDA DAVA AÇTILAR

MHP avukatının hakkında suç duyurusu yaptığı gazeteciler arasında gazetemiz Akit'in yazarları Hasan Karakaya, Abdurrahim Karakoç, Serdar Arseven, Abdurrahman Dilipak da var. Diğer gazeteciler ise; STAR gazetesi yazarı Ergun Babahan, Zaman yazarları Hüseyin Gülerce ve Mümtazer Türköne, Yeni Şafak yazarı Abdulkadir Selvi, Tevfik Diker, Taraf yazarı Rasim Ozan Kütahyalı ayrıca Kollama dizisi, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Beyaz TV sahibi Osman Gökçek hakkında da şantaj iddiasıyla suç duyurusunda bulunuldu. (Yeni Akit)

HABERE YORUM KAT