1. HABERLER

  2. HABER

  3. MHP'de Meral Akşener Krizi Büyüyor
MHP'de Meral Akşener Krizi Büyüyor

MHP'de Meral Akşener Krizi Büyüyor

Seçim sonrasında koalisyon formüllerinde Meral Akşener'in isminin sık sık ön plana çıkarılması parti içinde rahatsızlığa neden oldu. Bahçeli, Akşener isminin sık sık telafuz edilmesine sert tepki gösterdi.

A+A-

MHP'de, Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin MHP İstanbul Milletvekili ve TBMM Başkanvekili Meral Akşener tartışması yaşanıyor. Koalisyon tartışmalarının başlamasından sonra ismi sık sık gündeme getirilen Meral Akşener için MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin ''Sanırım Akşener kaybetti. MHP’de hep Akşener Akşener demek edepsizlik'' dediği belirtiliyor.

Bahçeli, Twitter ortamında seçim öncesinde başlayan ve 7 Haziran tarihi sonrasında gittikçe yoğunlaşan Akşener’in TBMM Başkanı olacağına ilişkin mesajlardan rahatsız oldu. Akşener’in bu Tweet'lere karşı herhangi bir tavır almaması da rahatsızlığı tırmandırdı.

Bahçeli, Akşener’e ilişkin düşüncelerini MHP Başkanlık Divanı’nda açıkladı. TBMM Başkanlığı için MHP’ye sıcak gelen ismi destekleyeceklerini ancak uzlaşı olmazsa kendi adaylarını çıkaracaklarını dile getiren Bahçeli, twitter’da dolaşan isimlerin Meclis Başkanlığı şansını kaybettiğini belirterek, divan üyelerine bu sözleri muhataplarına iletebileceklerini söyledi.

AKŞENER: DAHLİM YOK

Akşener kanadında ise büyük şaşkınlığın hakim olduğu öğrenildi. Bahçeli’nin açıklamalarını gazetelerden öğrenen Akşener’in yakın çevresinde isminin twitterda dolaştırılmasının bilgisi dışında olduğunu ve ''dahlim yok'' dediği öğrenildi. Twitter’da yazdığı her mesajı özenle seçen Akşaner’in, retweet ettiği mesajların da içeriği konusunda dikkat ettiğini, sadece Genel Başkan Bahçeli’nin mesajları dışında çok gerekli olmadıkça retweet yapmadığı bildirildi.

Akşener’in söylenti çıkmaması için attığı mesajlar yanında yaptığı görüşmelere de dikkat ettiği de dile getirildi. Bu arada Bahçeli milletvekili adaylığı sürecinde üzerini çizdiği isimlerden eski Iğdır Milletvekili Sinan Ogan'ın da ihracını istediği kaydedildi.

Kaynak: Akşam

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT