1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. MHP Yönetiminden Seçim Kararı
MHP Yönetiminden Seçim Kararı

MHP Yönetiminden Seçim Kararı

Yargıtay, mahkemenin aldığı MHP'nin tüzük kurultayına gitme kararını oy birliği ile onadı. MHP yönetimi, bu kararın ardından tüzük kongresi değil, seçimli olağanüstü kongreye gitme kararı aldı.

A+A-

Yargıtay 18. Hukuk Dairesi, MHP'de olağanüstü tüzük kongresi kararı veren Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi'nin kararını oy birliğiyle onadı. Çağrı heyeti daha önce yaptığı toplantılarda Haziran ayının ilk Pazar günü toplanabileceği değerlendirmesini yapmıştı. Bu kararın ardından MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın şu açıklamayı yaptı:

"MHP yargı kararlarına saygılıdır. Bu karar sonrasında tüzüğümüzün 63. maddesinin genel başkanımıza verdiği yetkiye dayanarak sayın Genel Başkanımız, biraz evvel bir karar almak suretiyle 26 Haziran veya 10 Temmuz tarihlerinde Milliyetçi Hareket Partisini olağanüstü ama seçimli kurultaya götürme kararı almıştır."

Muhalif adaylardan Sinan Oğan, CNN Türk'e yaptığı açıklamada mevcut tüzükle genel başkanın da partiyi seçimli kurultaya götüremeyeceğini, bu kararın uygulanmasının ancak tüzüğün değiştirilmesi ya da genel başkanın istifasıyşla gerçekleşebileceğini söyledi.

MHP yönetimi, Yargıtay kararına rağmen hukuk yollarının tükenmediğini savunuyor. Genel Merkez'de konuyla ilgili değerlendirme yapılacak.

Çağrı Heyeti Üyesi Ayhan Erel, NTV'ye yaptığı açıklamada, Sulh Hukuk Mahlemesi'nin karrlarına, karar düzeltme başvurusu yapılamayacağını söyledi ve kurultayı en kısa sürede toplayacaklarını söyledi.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT