1. HABERLER

  2. HABER

  3. MHP İle CHP İttifakı Belgelendi
MHP İle CHP İttifakı Belgelendi

MHP İle CHP İttifakı Belgelendi

Cumhuriyet Halk Partisi ile Milliyetçi Hareket Partisi'nin yerel seçimlerde işbirliği yaptığı belgelendi. Yozgat'ta MHP'nin seçim bürosuna CHP bayrakları asıldı.

25 Mart 2014 Salı 21:38A+A-

Yerel seçimlerde AK Parti'nin karşısında hangi parti güçlüyse ona oy vermeyi planlayan muhalefetin, gizli ittifakı somutlandırıldı. Gerek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu gerekse MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli böyle bir ittifakın söz konusu olmadığını vurgularken, Yozgat'ta MHP ile CHP'nin açık bir şekilde işbirliği yaptığı görüldü.

MHP'nin seçim bürosunda CHP bayrakları

Yozgat'ın Boğazlıyan ilçesine bağlı Uzunlu kasabasında başarılı bir belediye başkanı olan AK Partili Turan Koç'a karşı MHP ile CHP birleşti. MHP'nin adayı Recep Karakurt'un seçim bürosunda CHP ile MHP bayrakları asılırken, seçim bürosunun dışına ise CHP İl Genel Meclis Üyesi 1. sıra adayı Ruşen Korkmaz'ın afişi asıldı.

CHP'nin adayı yok!

Bu arada Cumhuriyet Halk Partisi, Uzunlu Belediye Başkanlığı için aday göstermedi. CHP'nin Uzunlu'da aday göstermemesi ise işin bir diğer boyutunu gösteriyor.

Bahçeli'nin ziyaretinden önce CHP bayrakları indirildi

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin 27 Şubat Perşembe günü Boğazlıyan'a yaptığı yerel seçim ziyaretinde seçim bürosundaki CHP bayraklarının MHP Yozgat Milletvekili Sadir Durmaz tarafından kaldırıldığı iddia edildi.

MHP'nin listesinde CHP'li isimler

MHP ile CHP arasındaki bu ilişki deşifre olurken, MHP Uzunlu Belediye Meclis Üyesi adaylarının tamamına yakının CHP'li olduğu iddia edildi. MHP'nin belediye meclis üyesi kontenjan adayı olan Aydın Palabıyık'ın CHP Uzunlu Belde Teşkilat Başkanı olduğu belirtilirken MHP'nin meclis üyesi olan diğer adaylardan Bülent Vural, Kazım İlkmen, Ali İhsan Taşdemir, Yahya Çoban ve Mehmet Ali Can'ın da CHP'li olduğu biliniyor.

Bahçeli "Bu bir iftiradır" demişti

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bazı seçim bölgelerinde Ak Parti'nin oylarının bölünmesi için CHP'ye destek verileceği yönündeki iddiaların asılsız olduğunu belirtmiş, "MHP'nin gelişimini engellemek için bir iftiradır. Hiçbir parti ile ittifak içerisinde değiliz" demişti.

Kılıçdaroğlu'da bozkurt işareti yapmıştı

Öte yandan geçtiğimiz hafta CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun Ankara ziyareti esnasında bozkurt işareti yaparken, CHP'nin seçim aracında ise bir CHP'li bozkurt işareti yapmıştı.

Haber 7

HABERE YORUM KAT