Metin Feyzioğlu’nun “Maden” İstismarı

15.05.2014 18:40
Metin Feyzioğlu’nun “Maden” İstismarı
Dün hayatını kaybeden işçilerin haklarını savunmak yerine patronlarını savunan Feyzioğlu'nun, bugün ise Soma’yı ziyaret etmesi dikkat çekti.

Hüseyin Kulaoğlu’nın haberi:

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu’nun, Manisa’nın Soma ilçesindeki “maden” kazasını istismar etmesi dikkat çekti. Soma’daki maden kazasının yaşandığı yere giden ve burada şov yapan Feyzioğlu’nun, Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde 10 Aralık 2009’da meydana gelen ve 19 kişinin hayatını kaybettiği maden kazasında maden ocağının işletmesini yapan Bükköy Madencilik AŞ’nin sahibi Nurullah Ercan, yönetim kurulu üyeleri Orhan Latif Ercan ve Kasım Karataş’ın avukatlığını üstlendiği belirlendi.

Dün hayatını kaybeden işçilerin haklarını savunmak yerine patronlarını savunan Feyzioğlu, bugün ise sırf AK Parti’ye muhalif olmak adına Soma’yı ziyaret etti. Dün, maden sahiplerinin avukatlığını yapan Feyzioğlu’nun bugün işçileri istismar etmesi ikiyüzlülük olarak yorumlandı.

MADEN ŞİRKETİNİN SAHİBİNİN AVUKATLIĞINI YAPTI

Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde 10 Aralık 2009’da meydana gelen ve 19 kişinin hayatını kaybettiği maden kazası, Bursa 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmüştü. Feyzioğlu bu davada işçilerin haklarını savunmak yerine maden ocağının işletmesini yapan Bükköy Madencilik AŞ’nin sahibi Nurullah Ercan, yönetim kurulu üyeleri Orhan Latif Ercan ve Kasım Karataş’ın avukatlığını üstlenmişti. Dava sonucunda, Nurullah Ercan, Orhan Latif Ercan ve Kasım Karataş’a 5 yıl hapis cezası verilmişti. Feyzioğlu ise davanın ‘kasıt’ değil ‘taksir’ üzerine kurulduğuna dikkat çekmişti ve sanıkların beraat ettirilmelerini, ceza verilse de paraya çevrilmesini talep etmişti.

Yeni Akit

 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim