1. HABERLER

  2. HABER

  3. Metin Feyzioğlu'na Plaket Protestosu
Metin Feyzioğlu'na Plaket Protestosu

Metin Feyzioğlu'na Plaket Protestosu

Ankara Barosu saymanı Mahmut Karatekin, TBB Başkanı Feyzioğlu'nu protesto ettiğini açıklayarak plaketi masaya bıraktı.

A+A-

TBB'nin 33'üncü Olağan Mali Genel Kurul toplantısı Van'da başladı. Bir otelde yapılan toplantıya TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, Van Büyükşehir Belediye Başkanı Avukat Bekir Kaya, CHP eski Genel Sekreteri Önder Sav, tüm illerin baro başkanları, delege ve avukatlar katıldı.

FEYZİOĞLU PROTESTO EDİLDİ

Konuşmaların ardından önceki dönemlerde TBB kurullarında görev yapan avukatlara plaket verildi. Bu sırada kendisine plaket verilmesi için çağrılan Ankara Barosu saymanı Mahmut Karatekin, TBB Başkanı Feyzioğlu'nu protesto ettiğini açıklayarak plaketi masaya bıraktı.

Karatekin yaptığı konuşmada, "Baroların seçimlerine karışmayan, barolar arasında ayrım yapmayan, odasının bulunduğu katı güvenlik çemberi içine almayan, siyasi ikbal yerine, mesleğin ve meslektaşların sorunlarıyla ilgilenen bir barolar birliği başkanı özlüyorum.

Bu düşüncelerle bu plaketi kabul etmem kişiliğime, meslek etiğime, inandığım değerlere aykırı olacaktır. Bu nedenle bu plaketi sayın barolar birliği başkanına aynen iade ediyorum. Saygılar sunuyorum" diyerek kendisine verilen plaketi yönetim kurulu üyelerinin bulunduğu masaya bıraktı. Karatekin'i bazı meslektaşları alkışlayarak destekledi.

TBB 33'üncü Olağan Mali Genel Kurulu diğer gündem maddelerinin görüşülmesiyle devam etti.

Haber 10

HABERE YORUM KAT