Mesut Barzani'den Obama'ya Destek

13.09.2014 00:45
Mesut Barzani'den Obama'ya Destek
Mesut Barzani, ABD Başkanı Barack Obama'nın IŞİD stratejisini bir dönüm noktası olarak değerlendirdi.

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, ABD Başkanı Barack Obama'nın, Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) stratejisini "teröre karşı verilen savaşta bir dönüm noktası olarak" değerlendirdiklerini bildirdi.

Barzani, Obama'nın açıkladığı IŞİD stratejisine ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, "Kürdistan yönetimi olarak teröristlerle savaş için ortaya konulan her türlü uluslararası çabayı çok değerli görüyoruz. Bu anlamda Başkan Obama'nın, IŞİD teröristlerine karşı açıkladığı savaş ve onları ortadan kaldırma stratejisini memnuniyetle karşılıyoruz. Bu adımı, teröre karşı verilen savaşta bir dönüm noktası olarak değerlendiriyoruz" ifadelerini kullandı.

"Kürdistan bölgesinin, teröristlerle savaş için maddi, manevi ve askeri gücünü ortaya koyduğunu" dile getiren Barzani, "terörizmin kökünün kazınması için oluşacak uluslararası koalisyonun içinde yer almaya hazır olduklarını" kaydetti.

Barzani, Irak topraklarının yanı sıra Suriye ve başka ülkelerdeki IŞİD militanlarını da etkisiz hale getirmeye yönelik operasyonların önemine işaret etti. Terörün beslendiği mali kaynakların kesilmesi için acil önlemlerin alınması gerektiğini vurgulayan Barzani, "Terörün fikri, kültürel ve siyasi yapılanmasına zemin hazırlayan tüm faktörleri ortadan kaldırmak için ciddi bir çalışma yürütülmelidir" görüşünü dile getirdi.

islahhaber.net

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim