“Meşru Olan Direnişin Silahı Güvence Altındadır”

16.05.2014 22:57
“Meşru Olan Direnişin Silahı Güvence Altındadır”
Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, varılan uzlaşının güvenlikle ilgili bütün dosyaları kapsadığını belirterek, direnişin elindeki silahın güvence altında olduğunu söyledi.

Gazze’deki İçişleri ve Ulusal Güvenlik Bakanlığına bağlı Polis Akademisinden mezun olan subaylar için düzenlenen törene katılan Başbakan Heniyye, güvenlik düşüncesi ve güvenlik güçlerinin yeniden yapılandırılması gibi önemli konuların yanında işgalci ile işbirliği yapmanın meşru olmadığı hususlarını kapsadığına dikkat çekerek, meşru olan direnişin elindeki silahların güvence altında olduğunu ifade etti.

Üzerinde anlaştıkları önemli dosyalarda güvenlik dosyasından geri adım atmalarının mümkün olmadığını belirten Heniyye, ancak bunun dışlama esası üzerinde değil, ulusal güvenliğin bünyesinde istihdam edilme esası üzerinde gerçekleşeceğini hatırlattı.

Törende bir konuşma yapan İçişleri Bakanı Fethi Hammad, baskıların boyutu ne olursa olsun, işgal rejimiyle işbirliğine karşı olacak, dinine bağlı şahısların mezun olması için polis akademisinin ismini değiştirdiklerini söyledi.

FİEM

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim