1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. “Meşru Olan Direnişin Silahı Güvence Altındadır”
“Meşru Olan Direnişin Silahı Güvence Altındadır”

“Meşru Olan Direnişin Silahı Güvence Altındadır”

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, varılan uzlaşının güvenlikle ilgili bütün dosyaları kapsadığını belirterek, direnişin elindeki silahın güvence altında olduğunu söyledi.

16 Mayıs 2014 Cuma 22:57A+A-

Gazze’deki İçişleri ve Ulusal Güvenlik Bakanlığına bağlı Polis Akademisinden mezun olan subaylar için düzenlenen törene katılan Başbakan Heniyye, güvenlik düşüncesi ve güvenlik güçlerinin yeniden yapılandırılması gibi önemli konuların yanında işgalci ile işbirliği yapmanın meşru olmadığı hususlarını kapsadığına dikkat çekerek, meşru olan direnişin elindeki silahların güvence altında olduğunu ifade etti.

Üzerinde anlaştıkları önemli dosyalarda güvenlik dosyasından geri adım atmalarının mümkün olmadığını belirten Heniyye, ancak bunun dışlama esası üzerinde değil, ulusal güvenliğin bünyesinde istihdam edilme esası üzerinde gerçekleşeceğini hatırlattı.

Törende bir konuşma yapan İçişleri Bakanı Fethi Hammad, baskıların boyutu ne olursa olsun, işgal rejimiyle işbirliğine karşı olacak, dinine bağlı şahısların mezun olması için polis akademisinin ismini değiştirdiklerini söyledi.

FİEM

HABERE YORUM KAT