1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. MISIR

  4. “Mescidi Aksa Ancak Cihadla Özgürlüğe Kavuşur”
“Mescidi Aksa Ancak Cihadla Özgürlüğe Kavuşur”

“Mescidi Aksa Ancak Cihadla Özgürlüğe Kavuşur”

Müslüman Kardeşler Cemaati Genel Mürşidi Muhammed Bedii, işgal rejiminin elindeki kutsal mekânları kurtarmanın tek yolunun cihad olduğunu belirtti.

A+A-

Mısır’daki Müslüman Kardeşler Cemaati Genel Mürşidi Muhammed Bedii, işgal rejiminin elindeki kutsal mekânları kurtarmanın tek yolunun cihad olduğunu belirterek, bunları işgal rejimi veya BM koridorlarında yapılacak görüşmelerle geri almanın mümkün olmadığını söyledi.

Bedii, dün yayınlanan haftalık makalesinde şunları yazdı: “Kutsal mekânları geri alma, Filistin halkının kanını işgalcinin saldırılarından koruma ne BM koridorlarında ne de işgal rejimiyle yapılacak görüşmelerle gerçekleşebilir. Siyonistler güçten başka bir dilden anlamıyorlar. Geri alma ancak kutsal cihad ve direnişle gerçekleşebilir. Bu yola başvuracağımızı ve cihad bayrağını kaldırdığımızı gördüklerinde ve bunu iyice anladıklarında azgınlıklarına son verecek ve zulümlerini durduracaklardır. Engellerin boyutu ne olursa olsun ve düşmanın azgınlığı ne kadar çok olursa olsun Müslümanların Allah’ın vaadine güvenmeleri gerekir. Siyonistlerin bölgede fitne ve fesat çıkarmaları, Mescidi Aksa’yı kirletmeleri ve insanların kanını akıtmaları karşısında ümmetin Kudüs ve Filistin için tek yumruk olma zamanı gelmiştir. Siyonistler dün cesaret edemedikleri kadar bugün Mescidi Aksa’ya saldırmakta, bu kutsal mekanda ayin yapmaya kalkışmakta ve burayı Müslümanlarla Yahudiler arasında taksim etmeyi istemektedirler. Bugün Müslümanlar bunu kabul ederlerse, yarın buranın yıkılıp yerine Süleyman heykelini dikmek isteyeceklerdir. Ancak onların bu kirli planı amacına ulaşamayacaktır.” (FEM)

HABERE YORUM KAT