1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Mescid-i Aksa'yı Sonuna Kadar Savunacağız
Mescid-i Aksayı Sonuna Kadar Savunacağız

Mescid-i Aksa'yı Sonuna Kadar Savunacağız

Filistinlilerin Mescid-i Aksa'yı ne pahasına olursa olsun savunacağını söyleyen Hamas, İşgal Rejimi Liderlerini Mescid-i Aksa'ya Baskın Konusunda Uyardı.

A+A-

İslami Direniş Hareketi (Hamas), işgal rejimi liderlerine Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlememeleri uyarısında bulunurken, Filistinlileri de Mescid-i Aksa'da nöbet tutmaya davet etti.

İsrail Parlamentosu Knesset Başkan Yardımcısı Moshe Feiglin'in yarın Mescid-i Aksa'ya baskın düzenleme çağrısı ve işgalcilerin Burak Sahası'nda yapacağı müze açılış töreni hakkında bugün (26 Mart Salı) konuyla ilgili bir bildiri yayınlayan Hamas Hareketi, işgal rejimini ve fanatik liderlerini Mescid-i Aksa'yı kirletmemeleri yönünde uyararak, düzenlenecek herhangi bir baskının ve Mescid-i Aksa'nın bir parçası sayılan Burak Alanı'nda tören düzenlemenin yol açacağı sonuçlardan tamamen işgal yönetiminin sorumlu olacağını bildirdi.

Mescid-i Aksa'nın ve avlusunun kirletilmesinin kırmızı çizgi olduğunu ve cezasız kalmayacağını ifade eden Hamas Hareketi, Filistin halkının eli-kolu bağlı durmayacağını ve Mescid-i Aksa'yı elinden gelen her türlü yolla savunacağını söyledi.

Bildiride ayrıca, Mescid-i Aksa'ya baskın çağrılarının emrivaki oluşturma ve tarihi gerçekleri çarpıtma çabalarının bir parçası olduğu ve bu çabaların başarıya ulaşamayacağı ifade edildi.

Hamas Hareketi, Doha'da düzenlenen Arap Birliği Zirvesi'ne katılan liderlerden de Mescid-i Aksa'yı koruyacak kararlar almalarını istedi.

FEM

 

HABERE YORUM KAT