1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Mescid-i Aksa'ya Düzenlenen Baskınlar Yeni Bir Döneme Zemin Hazırlıyor
Mescid-i Aksa'ya Düzenlenen Baskınlar Yeni Bir Döneme Zemin Hazırlıyor

Mescid-i Aksa'ya Düzenlenen Baskınlar Yeni Bir Döneme Zemin Hazırlıyor

Şeyh Raid Salah Mescid-i Aksa'ya düzenledikleri baskınlar konusunda uyarıda bulunarak, baskınların Mescid-i Aksa için oldukça zor geçecek yeni bir döneme zemin hazırladığını söyledi.

A+A-

1948'de işgal edilen Filistin topraklarında faaliyet gösteren İslami Hareket'in lideri Şeyh Raid Salah, Yahudi yerleşimcilerin ve fanatik Yahudi örgütlerinin Mescid-i Aksa'ya düzenledikleri baskınlar konusunda uyarıda bulunarak, baskınların Mescid-i Aksa için oldukça zor geçecek yeni bir döneme zemin hazırladığını söyledi.

Şeyh Raid Salah, Kudüs Enformasyon Merkezi "QPress" tarafından dağıtılan ve Filistin Enformasyon Merkezi'ne de ulaşan basın açıklamasında, Mescid-i Aksa'nın zor ve tehlikeli bir dönemden geçtiğini, işgal yönetiminin Mescid-i Aksa'yı boşaltmak istediğini, Yahudi örgütlerinin bu ay sonunda Pesah (Hamursuz) Bayramı dolayısıyla Mescid-i Aksa'ya baskın çağrılarını sürdürdüğünü ifade etti.

Filistinlileri her türlü kısıtlamaya rağmen Mescid-i Aksa'ya giderek baskınlara karşı nöbet tutmaya çağıran Şeyh Raid Salah, Pesah (Hamursuz) Bayramı'nda Mescid-i Aksa'ya topluca baskın düzenleme çağrılarının şahısların kişisel çağrıları olmadığını, bilakis işgal rejiminin genel politikası olduğunu söyledi.

Mescid-i Aksa'ya baskın çağrılarının tehlikesine dikkat çeken Şeyh Raid Salah, işgal güçlerinin aktivistlere yönelik baskı ve gözaltıları yoğunlaştırmasının amacının da Mescid-i Aksa'yı boşaltmak olduğunu belirtti.

Şeyh Raid Salah, bu zor günlerin sabır ve cesaret gerektirdiğine işaret ederek, kendilerinden beklenenin Mescid-i Aksa'ya vefalı kalmak olduğunu dile getirdi.

FİEM

HABERE YORUM KAT