1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Mescid-i Aksa’da Siyonistler Filistinlilere Saldırdı
Mescid-i Aksa’da Siyonistler Filistinlilere Saldırdı

Mescid-i Aksa’da Siyonistler Filistinlilere Saldırdı

Filistin halkının esirlerin sorununu gündeme getirmesini engellemeye çalışan işgal güçleri Mescidi Aksa avlusunda gösteri yapan Filistinlilere saldırdı.

A+A-

Kudüs halkı işgal güçlerinin müdahalesine rağmen Mescidi Aksa'da esirlere destek gösterisi yaptı.

Cuma namazından sonra Mescidi Aksa’nın avlusunda İsrail zindanlarında açlık grevi direnişini sürdüren Filistinli esirlerle dayanışmak için gösteri yapan Kudüslü Müslümanlara saldıran işgal güçleriyle göstericiler arasında şiddetli çatışmaların çıktığını belirten kaynaklar, işgal güçlerinin üç kişiyi de tutukladığını belirttiler.

Filistin Enformasyon Merkezine bilgi veren görgü şahitleri “işgal polisi Mescidi Aksa’nın üç kapısından avluya girerek, esirlerle dayanışmak için gösteri yapan cemaate saldırdı. İşgal polisinin yoğun bir şekilde göz yaşartıcı bombalardan ondan fazla kişi etkilenirken bir sağlık çalışanı da yaralandı” dediler.

Görgü şahitleri verdikleri bilginin devamında işgal güçlerinin göstericileri dağıtmak için zor kullandığını ancak cemaatin direnmesi sonucu askerlerin geri çekilmek zorunda kaldığını ve olaylarda üç gencin de gözaltına alındığını ifade ettiler.

HABERE YORUM KAT