Mescid-i Aksa'da Seksen Bin Kişi Bayram Namazı Kıldı

12.09.2016 22:45
Mescid-i Aksa'da Seksen Bin Kişi Bayram Namazı Kıldı
Siyonist işgal güçlerinin tüm engellemelerine rağmen Kudüs'teki Mescidi Aksa bu bayramda da bayram namazı kılmak için gelenlerle dolup taştı.

Siyonist işgal güçlerinin tüm engellemelerine rağmen Kudüs'teki Mescidi Aksa bu bayramda da bayram namazı kılmak için gelenlerle dolup taştı. Filistin Enformasyon Merkezi'nin Kudüs'teki muhabirlerinin verdiği bilgilere göre Mescidi Aksa'da en az seksen bin kişi bayram namazı kıldı.

Mescidi Aksa Müdürü Şeyh Ömer El-Kisvani'nin verdiği bilgilere göre Mescidi Aksa'da bayram namazı kılanların önemli bir kısmını Kudüs'te yaşayan Müslümanlar oluşturuyordu. Ancak Filistin'in 1948'de işgal edilmiş bölgelerinden de çok sayıda Müslüman bayram namazlarını Mescidi Aksa'da kılmak için gelmişti. Mescidi Aksa'da bayram namazı kılanların arasında Filistin dışından gelmiş olan Müslümanlar da vardı.

Mescidi Aksa'da bayram namazını bu bayramda Şeyh Yusuf Ebu Sinine kıldırdı ve bayram hutbesini okudu. Hutbesinde bayram ve kurbanın önemi ve uyulması gereken kuralları üzerinde duran Şeyh Ebu Sinine Müslümanlardan bu vesileyle siyonist işgal rejiminin zindanlarındaki esirlere de destek vermelerini istedi ve bu esirlerin özgürlüklerine kavuşmak için aylardan beri açlık grevinde olanların bulunduğunu hatırlattı.

FİEM

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim