Mescid-i Aksa’da Polis Müdahalesi

06.09.2013 15:23
Mescid-i Aksa’da Polis Müdahalesi
Cuma namazının ardından düzenlenen gösterilere müdahale eden Siyonistler, Mescid-i Aksa avlusuna girdi, çatışma çıktı.

İsrail askerleri, cuma namazının ardından Mescid-i Aksa'daki cemaate müdahale etti. Çıkan arbede sırasında onlarca Filistinli, İsrail güvenlik güçlerinin kullandığı göz yaşartıcı gazdan etkilendi. 

Siyonist İsrail işgal güçleri, cuma namazının ardından Silsile ve Meğaribe kapılarından girerek Mescid-i Aksa'daki cemaati kuşattı. Cemaatin mukavemet göstermesi üzerine olaylar çıktı. 

AA muhabirine konuşan Mescid-i Aksa Müdürü Nacih Bekirat, İsrail güçlerinin Filistinlileri dağıtmak için çok miktarda göz yaşartıcı gaz kullandığını ve onlarca Filistinlinin gazdan etkilendiğini belirtti. Bekirat, yaşanan gerginliğin Kudüs'ün "Eski Şehir" bölgesine kadar ulaştığını ve gözaltına alınan Filistinlilerin de bulunduğunu kaydetti. 

İsrail işgal güçleri, Mescid-i Aksa'da cuma namazının ardından düzenlenmesi beklenen gösterilere karşı sabah saatlerinden itibaren geniş çaplı güvenlik önlemleri almıştı.

Geçen Çarşamba günü de yaklaşık 60 kişiden oluşan Yahudi yerleşimciler ve onları koruyan 500 İsrail askeri, Mescid-i Aksa'ya zorla girmiş, askerler, aralarında kadınların da bulunduğu göstericileri göz yaşartıcı bomba kullanarak bölgeden çıkarmaya çalışmıştı. Olayda bazı Filistinliler gazdan etkilenerek bayılmıştı.

 

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim