Mescid-i Aksa'da Bayram Namazı

09.08.2013 10:27
Mescid-i Aksada Bayram Namazı
Filistinliler bayram sabahı namaz için Mescid-i Aksa'ya koştu.

Kudüs'te ve 1948'de işgal edilen Filistin topraklarında yaşayan onbinlerce Filistinli bu sabah (8 Ağustos Perşembe) bayram namazında Mescid-i Aksa'yı doldurdu.

Sabah erken saatlerden itibaren Mescid-i Aksa'ya giden yollar ve Mescid-i Aksa'nın kapıları bayram namazına giden ve bayram namazından sonra da evlerine dönen Filistinlilerle dolup taştı. İşgal güçlerinin sabah erken saatlerden itibaren Mescid-i Aksa'nın etrafındaki bölgelerde geniş güvenlik önlemleri aldığı bildirildi.

Filistinlilerden Mısır'a Destek

Mescid-i Aksa hatibi bayram hutbesinde, Filistin'de ve Mısır'da birlik ve bütünlük çağrısında bulunarak, bölünmüşlük halinin sadece düşmana hizmet ettiğini ve kafirlerin İslam ülkelerinde ayrılık çıkarmaya, Müslümanları dinlerinden uzaklaştırmaya çalıştığını, dünyanın çeşitli bölgelerinde Müslümanlara yönelik hücumlar olduğunu söyledi.

Kudüs sakinlerinden ve 1948'de işgal edilen topraklardan Mescid-i Aksa'ya bayram namazına gelen Filistinliler Mısır ile dayanışma çadırı kurdu ve Kahire'deki Rabiatu'l Adeviyye Meydanı'nın isminden esinlenerek çadıra Rabiatu'l Adeviyye adını verdi. Çadır ve çevresinde toplanan Filistinliler Mısır'ın meşru ve seçilmiş cumhurbaşkanı Muhammed Mursi lehine sloganlar attı.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim