Mescid-i Aksa İçin Birleşme Çağrısı

29.09.2015 15:27
Mescid-i Aksa İçin Birleşme Çağrısı
Gazze Şeridi'nde Mescid-i Aksa için Filistinli direniş örgütlerine 'ortak operasyon birimi' kurulması çağrısı yapıldı.

Halk Direnişi Komiteleri'nin silahlı kanadı Nasır Salahaddin Tugayları Sözcüsü Ebu Yusuf, Gazze'de düzenlediği basın toplantısında, "İsrail'i ​Mescid-i Aksa'yı kapatmasının yankıları konusunda uyarıyoruz. Uluslararası toplumdan İsrail'in tacizlerine karşı Müslümanların kutsallarını, özellikle de Mescid-i Aksa'yı koruma konusundaki sorumluluğunu üstlenmesini istiyoruz" dedi.

Ebu Yusuf, "Nasır Tugayları elleri bağlı şekilde durmayacak. Filistin direniş örgütlerinin sabitlerin, ulusal hakların ve her şekliyle direnişin muhafaza edilmesi temelinde ülkenin çıkarları için birleşmesi gerekir" diye konuştu.

Siyonist İsrail'in Yahudilerin dini günleri nedeniyle Mescid-i Aksa'ya Filistinlilerin girmesini bazen tamamen bazen de kısmi olarak engellemesi nedeniyle 13 Eylül'den beri Kudüs başta olmak üzere Filistin'in farklı kentlerinde gerilim yaşanıyor. İsrail polisi ve askerleri bu süreçte Filistinlileri yakalama bahanesiyle Mescid-i Aksa'nın avlusuna girmişti. Hatta İsrail askerleri postallarıyla kutsal mescidin içine girmiş, pencerelerinden içeriye gaz bombası atmıştı.

AA

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim