1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Mescid-i Aksa Cemaati Baskına Tepki Gösterdi
Mescid-i Aksa Cemaati Baskına Tepki Gösterdi

Mescid-i Aksa Cemaati Baskına Tepki Gösterdi

Mescid-i Aksa cemaati tekbir ve tehlil sesleri ile yerleşimcilerin baskınını püskürttü. Yahudi yerleşimciler Mescid-i Aksa'dan çıkmak zorunda kaldı.

A+A-

Kudüs ve Mescid-i Aksa Enformasyon Merkezi "QPress", erkeklerden, kadınlardan ve çocuklardan oluşan Mescid-i Aksa cemaatinin bugün (9 Nisan Perşembe) sabah saatlerinden itibaren Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya düzenledikleri baskına direndiğini bildirdi.

QPress tarafından bugün konuyla ilgili yapılan açıklamada, cemaatin tekbir ve tehlil seslerinin Mescid-i Aksa'nın her yanından yükseldiği, işgal askerlerinin cemaate müdahale ederek elleriyle iteklemeleri nedeniyle Mescid-i Aksa'da ve çevresinde gerginlik yaşandığı ifade edildi.

Sabah saatlerinden itibaren Mescid-i Aksa'da Kudüs'ten ve 1948'de işgal edilen topraklardan gelen Filistinlilerden çok sayıda kişinin bulunduğunu belirten QPress, Mescid-i Aksa'nın çeşitli bölgelerine dağılan cemaatin halkalar oluşturarak Kur'an okuduğunu ve yüksek sesle tekbir ve tehlil getirdiğini söyledi.

Bu arada Mescid-i Aksa'nın kapılarında da işgal güçlerinin cemaatten birçok kişinin kimliğine el koyarak Mescid-i Aksa'ya girişleri aksatmaya çalıştığı bildirildi.

Bugün sabah saatlerinde bir grup Yahudi yerleşimcinin işgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlediği fakat çok fazla kalamadan Mescid-i Aksa'yı terk etmek zorunda kaldığı belirtildi.

HABERE YORUM KAT