1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Meşal ve Heniyye, Başbakan Erdoğan'ı Kutladı
Meşal ve Heniyye, Başbakan Erdoğan'ı Kutladı

Meşal ve Heniyye, Başbakan Erdoğan'ı Kutladı

Halid Meşal, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı telefonla arayarak, cumhurbaşkanlığı seçiminde kazandığı zafer dolayısıyla kutladı.

A+A-

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı Halid Meşal, dün (11 Ağustos Pazartesi) Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı telefonla arayarak, cumhurbaşkanlığı seçiminde kazandığı zafer dolayısıyla kutladı.

Meşal, Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığının ülkesine ve halkına hayırlara, huzura ve güvenliğe vesile olmasını, İslam ümmetine ve başta Filistin davası olmak üzere İslam ümmetinin davalarına hayırlar getirmesini diledi.

Hamas Siyasi Birimi Başkan Yardımcısı ve Filistin eski başbakanı İsmail Heniyye de Erdoğan'ı seçimde kazandığı başarı dolayısıyla kutladı.

Heniyye, dün akşam konuyla ilgili yaptığı ve Filistin Enformasyon Merkezi'ne de ulaşan açıklamada, "Cumhurbaşkanlığı seçiminde kazandığı zafer dolayısıyla Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı zafer kazanan Gazze'den kutluyoruz" dedi.

Heniyye, büyük seçim şöleninin başarıyla tamamlanması dolayısıyla da Türkiye halkını kutladı.

Türkiye'de Pazar günü yapılan ve halkın ilk kez cumhurbaşkanını doğrudan seçmek üzere oy kullandığı seçimde, Yüksek Seçim Kurulu'nun açıkladığı geçici sonuçlara göre Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yüzde 51.79 oy alarak ikinci tura gerek kalmadan cumhurbaşkanı seçildi. Erdoğan'ın seçimi kazanması Batı Yaka, Gazze Şeridi ve Kudüs'te sevinçle karşılandı.

HABERE YORUM KAT