Meşal: Esirleri Kurtarmak Boynumun Borcu!

05.04.2013 23:10
Meşal: Esirleri Kurtarmak Boynumun Borcu!
Tarihin esirlerin zaferine şahitlik edeceğini belirten Halid Meşal: “Esirleri kurtarmak boynumun borcu” dedi.

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birim Başkanı Halid Meşal, işgal rejiminin zindanlarında bulunan Filistinli esirlerin hareketin önceliklileri arasında yer aldığını belirterek, onları özgürleştirmeden direnişin rahat etmeyeceğini söyledi.

Kahire’de Kudüs İçin Çalışanlar Konferansına katılan Meşal, önümüzdeki dönemin esirlerin büyük bir zaferine şahit olacağına dikkat çekerek, onları kurtarmanın boynunun borcu olduğunu ifade etti.

Hamas lideri konuşmasının devamında, terör rejiminin eskisi gibi güçlü olmadığını, direnişin onun bütün ayıp ve zaaflarını ortaya çıkardığını söyledi.

Kudüs’e de değinen Meşal, Kudüs’ün özgürlük projesinin adresi ve dünyanın dört bir yanındaki Müslümanların da parolası olduğunu belirtti.

Hamas lideri Mısırlı yetkililerin talebi üzerine Kahire’de güvenlik birimleriyle yaptıkları görüşmelere de açıklık getirerek, Hamas hareketine karşı yapılan saldırıları ve atılan iftiraları da kınadı.

Hamas lideri Hamas’ın ve tüm Filistinlilerin Mısır’ın güvenliğini ve çıkarlarını önemsediklerini, hiçbir zaman da içişlerine karışmadıklarını bir kez daha yineledi.

FEM

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim