1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Merzuk: İsrail İle Sıcak Bir Uzlaşıyı Reddediyoruz
Merzuk: İsrail İle Sıcak Bir Uzlaşıyı Reddediyoruz

Merzuk: İsrail İle Sıcak Bir Uzlaşıyı Reddediyoruz

Hamas Siyasi Büro Üyesi Merzuk, İsrail-Filistin barış girişimi kapsamında, İsrail ile sıcak uzlaşıyı kabul etmediklerini söyledi.

A+A-

Ebu Merzuk, cuma günü başlayan Cezayir ziyareti kapsamında düzenlediği basın toplantısında, İsrail-Filistin barış görüşmeleri çerçevesindeki Mısır girişiminin henüz olgunlaşmadığını belirterek, "Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi'nin açıklamalarından, Fetih Hareketi'nde birlik ve beraberliğin sağlanmasından sonra Filistinli gruplar arasında uzlaşısının gerçekleştirileceği, ardından İsrail'e barış vizyonu sunulacağı ve Kahire'nin taraflar arasındaki uzlaşıya ev sahipliği yapacağı anlaşılıyor." dedi.

Hamas'ın Filistin uzlaşısı için sarfedilen her türlü çabayı desteklediğini ve bu çerçevede çalışan herkese teşekkürlerini sunduğunu ifade eden Ebu Merzuk, "Ancak girişim kapsamında İsrail ile sıcak bir uzlaşıyı reddediyoruz. Bu bağlamda atılacak her adım, topraklarımızı gasp eden düşmana karşı atılmalıdır." diye konuştu.

Filistin ve İsrail arasında sonuncusu 9 ay süren barış görüşmeleri, 2014'te bir netice alınamadan sonlanmıştı.

Sisi, İsrail-Filistin barış görüşmelerinin yeniden başlaması için geçen mayıs ayında bir girişim başlatarak çeşitli temaslarda bulunmuştu.

AA

HABERE YORUM KAT