1. HABERLER

  2. HABER

  3. Mersin'deki PDY Davasında Sanık Sayısı 70'e Çıktı
Mersin'deki PDY Davasında Sanık Sayısı 70'e Çıktı

Mersin'deki PDY Davasında Sanık Sayısı 70'e Çıktı

Mersin merkezli FETÖ/PDY soruşturması kapsamında görülen ve gazeteci Baransu ile Atayün'ün de yargılandığı davada sanık sayısı 70'e yükseldi.

A+A-

Mersin merkezli 19 ilde " Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY)" yönelik operasyonun ardından yürütülen soruşturma kapsamında görülen davada sanık sayısı 70'e yükseldi.

Mersin 2. Ağır Ceza Mahkemesinde devam eden davada, aralarında başka bir davadan tutuklu bulunan gazeteci Mehmet Baransu ve eski Mersin Emniyet Müdür Yardımcısı Anadolu Atayün'ün de bulunduğu sanıkların bir kısmı, avukatlar ve bazı müştekiler hazır bulundu.

Daha önce tutuksuz 66 sanığın yargılandığı davada sanık sayısı, başka bir dosyanın buna dahil edilmesiyle 70'e yükseldi.

Kimlik tespitinin ardından savcının mütalaasını okumasıyla devam eden duruşmada, sanık avukatları, esasa ilişkin taleplerinin zapta tam olarak geçmediğini savunarak, kayıt alınmasını talep etti.

Talebin kabul edilmesinin ardından mahkeme heyeti, ifadelerin alınma aşamasına geçmek istedi ancak sanık avukatlarının bazıları, müvekkillerinin neyle suçlandıklarını öğrenmeden ve delilleri görmeden savunma yapmayacaklarını söyleyerek, itirazda bulundu.

Uzun süren itirazların ardından mahkeme, sanık avukatlarından Hüdai Kaya'nın salondan çıkmasını istedi. Kaya'nın çıkmasının ardından sanık avukatları salonu terk etmek isteyince, duruşmaya ara verildi.

Aranın ardından, sanık avukatlarıyla mahkeme heyeti arasındaki usul tartışmalarının devam etmesi nedeniyle, duruşmanın yarın devam etmesine karar verildi. 

AA

HABERE YORUM KAT