1. HABERLER

  2. HABER

  3. Mersin Üniversitesinde 20 Akademisyene Soruşturma
Mersin Üniversitesinde 20 Akademisyene Soruşturma

Mersin Üniversitesinde 20 Akademisyene Soruşturma

Mersin Üniversitesi Rektörlüğü, hendek siyasetine arka çıkan bildiride imzaları bulunduğu gerekçesiyle 20 akademisyen hakkında idari soruşturma başlattı.

A+A-

Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) talimatıyla başlatılan soruşturma kapsamında, MEÜ Rektörlük bünyesinde oluşturulan 3 kişilik komisyon, imzacı 20 akademisyenin savunmasını alacak. Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı da 20 akademisyen hakkında soruşturma başlatıldığını söylemekle yetindi.

MEÜ'DE 3 ÖĞRENCİ TUTUKLANDI

Öte yandan Mersin Üniversitesi Çiftlikköy Kampusu'nda 11 Aralık 2015'de Hüseyin Nihal Atsız'ı anma etkinliğini protesto eden ve PKK lehine slogan atan grupla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında dün gözaltına alınan 6 öğrenci, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Savcılıktaki sorgularından sonra 'Toplantı ve gösteri yürüyüşüne muhalefet, yüz kapatma ve silah sayılabilecek alet taşıma" suçlarıyla nöbetçi mahkemeye sevk edilen şüphelilerden 3'ü tutuklandı, 3'ü adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Bu olayla ilgili daha önce de 4 kişi tutuklanmıştı.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum