1. HABERLER

  2. HABER

  3. Memur-Sen, Kardeşlik İçin 1 Mayıs’ta Diyarbakır’da
Memur-Sen, Kardeşlik İçin 1 Mayıs’ta Diyarbakır’da

Memur-Sen, Kardeşlik İçin 1 Mayıs’ta Diyarbakır’da

Memur-Sen, "1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı"nı bu yıl Diyarbakır'da kutlayacak.

A+A-

Geçen yıl 1 Mayıs'ı Çanakkale'de kutlayan Memur-Sen bu yıl Diyarbakır'a çıkartma yapıyor. "1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı"nı Memur-Sen, Diyarbakır İstasyon Meydanında kutlama kararı aldı.

Diyarbakır İstasyon meydanında gerçekleştirilecek 1 Mayıs kutlamalarında birlik ve kardeşlik mesajı verilecek. Çözüm Sürecine verdiği destekle bir kez daha toplumsal sorumluluk alan Memur-Sen’in Diyarbakır’da yapacağı kutlama konfederasyonlar düzeyinde ilk olacak.

“Çözüm Sürecinin etkisiyle daha da kuvvetlenen birlikte yaşama iradesinin vazgeçilmezliğini vurgulamak için” böyle bir karar aldıklarını açıklayan Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, "Uzunca bir dönem görmezden gelinen,  haklar için, özgürlükler için, demokrasi için, adalet için, saygın bir iş için, baskısız, insan onuruna yaraşır bir yaşam için Diyarbakır'da olacağız. Kazandıklarımızı kutlamak ve yeni hak taleplerimizi haykırmak için İstasyon meydanını dolduracağız” dedi.

"Daha özgür, daha müreffeh, demokratikleşmeyi tamamlamış yeni ve büyük Türkiye için alanlarda olacağız" diyen Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, “Sosyal barış, sosyal adalet, eşitlik ve sendikal haklar için 1 Mayıs 2014’de yeni ve büyük Türkiye idealine inanan herkesi İstasyon Meydanına davet ediyoruz.” dedi. 

 

HABERE YORUM KAT