1. HABERLER

  2. HABER

  3. Melis Alphan: Soma'ya Yardım Yapmayın
Melis Alphan: Soma'ya Yardım Yapmayın

Melis Alphan: Soma'ya Yardım Yapmayın

Hürriyet yazarı Melis Alphan ve gazeteci Tuluhan Tekelioğlu'nun Soma mesajları büyük tepki topladı. Soma'da hayatını kaybeden işçilerin ailelerine yapılan yardımları eleştirdiler.

A+A-

Manisa'nın Soma ilçesinde 301 maden işçisinin şehit olduğu kaza sonrası, bölgeye devlet dışında birçok hayırsever seferber oldu.

Hürriyet Gazetesi'de çoğunlukla magazin üzerine yazılarıyla bilinen Melis Alphan, mağdur ailelere yapılan yardımların hükümetin elini güçlendirdiğini savunarak, yardım kampanyalarına bir süre destek olunmaması gerektiğini belirtti.

"SOMA'YA DESTEK HÜKÜMETE YARIYOR"

Alphan, Twitter hesabından şu açıklamaları yaptı:

"Bu yardım kampanyalarına destek olmayın şimdilik. Deprem gibi değil, insanların evi barkı var. Yapacağınız yardımlar sadece hükümetin ekmeğine yağ sürüyor. Ve uzun vadede mağdurlara zararı dokunacak."

Twitter'dan verdiği cevap kafa karıştırdı

Melis Alphan, hakkında yayınlanan haberlerle ilgili Twitter'dan yaptığı açıklama ile de kafa karıştırdı.
 
Melis Alphan Twitter hesabından "Son 12 yılda yüzmeyi iyi öğrendik. Bizi kirli yalanlarınızla dolu havuzunuzda boğamazsınız." diye yazdı. Alphan'ın bu ifadesi Soma faciası ile ilgili yaptığı yorum açısından bakıldığında "Hakaret etme konusunda 12 yılda epey tecrübe kazandım." şeklinde algılandı.
 
*

Tuluhan Tekelioğlu da aynı çağrıyı yaptı

Öte yandan gazeteci Tuluhan Tekelioğlu da "Soma'ya yardım yapmayın" çağrısında bulundu. Tekelioğlu, "Soma'ya para göndererek sosyal suç işlemiş oluyorsunuz. İşte nedeni..." diyerek Cumhuriyet'ten Erk Acarer'in "Tazminat kurnazlığı" başlıklı haberini paylaştı. Söz konusu haberde, iktidarın, Soma için toplanan yardımları zorunlu olarak ödenmesi gereken maddi bedelden düşeceği iddia ediliyordu.


*

 

 

 

 

 

 

 

 

 

STAR

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HABERE YORUM KAT