1. HABERLER

  2. HABER

  3. Medvedev: Suriye'yi Kimin Yöneteceğinin Önemi Yok
Medvedev: Suriye'yi Kimin Yöneteceğinin Önemi Yok

Medvedev: Suriye'yi Kimin Yöneteceğinin Önemi Yok

Rusya Başbakanı Medvedev: "Ulusal çıkarlarımızı savunuyoruz. Rusya için Suriye'nin kimin tarafından yönetileceğinin önemi yok" ifadelerini kullandı.

A+A-

Rusya Başbakanı Dmitri Medvedev, Rusya için Suriye'nin kimin tarafından yönetileceğinin öneminin olmadığını, yasal ve sivil bir yönetimin önemli olduğunu söyledi.

Medvedev Rusya devlet televizyonuna yaptığı açıklamada, Suriye'de Beşşar Esed rejimini destekledikleri yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını öne sürdü.

Herhangi spesifik bir lider için savaşmadıklarını savunan Medvedev, "Ulusal çıkarlarımızı savunuyoruz. Rusya için Suriye'nin kimin tarafından yönetileceğinin önemi yok. Önemli olan yönetimin yasal ve sivil olması ve teröristlerin elinde olmaması" dedi.

IŞİD'in Ortadoğu'da etkinlik alanını genişlettiğinde ABD'nin Rusya'ya işbirliği önerisinde bulunduğunu belirten Medvedev, şimdi ise Washington yönetiminin işbirliğinden caydığını kaydetti. ABD'den bir çok kez teröristlerin koordinatlarını istediklerini söyleyen Medvedev, her seferinden de ret cevabı aldıklarını belirtti.

AA

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT