1. HABERLER

  2. HABER

  3. MEB'den Başörtülü Öğretmen Açıklaması
MEB'den Başörtülü Öğretmen Açıklaması

MEB'den Başörtülü Öğretmen Açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı, başörtüden dolayı "mağdur" olup bakanlığa müracaat eden öğretmenlerin tamamının atamasının yapıldığı bildirdi.

A+A-

Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada, Bakanlığa bağlı resmi eğitim kurumlarında öğretmen olarak görev yapmaktayken, görevine son verilenlerden, 5525 Sayılı Kanun kapsamında olup da başvuranlar ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık ve Kıyafetine Dair Yönetmelik hükümleri kapsamında ve benzer sebeplerden dolayı istifa edenler ile soruşturma geçirenlerin, adayken bile ayrılmış olsalar görevlerine döndürüldüğü belirtildi.

Açıklamada, "28 Şubat sürecinde mağdur olan öğretmenlerden 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde sayılan genel ve özel şartları taşıyanların ataması yapılmış olup söz konusu genel ve özel şartları taşımayanlar ile emekli olanlar hariç olmak üzere başörtüsünden dolayı mağdur olup da Bakanlığımıza müracaat eden öğretmenlerin tamamının ataması yapılmıştır. Bu kapsamda atanamayan öğretmen bulunmamaktadır" ifadesine yer verildi.

HABERE YORUM KAT