1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Mazlumder İstanbul’dan Mazlumder Genel Başkanına Tepki
Mazlumder İstanbul’dan Mazlumder Genel Başkanına Tepki

Mazlumder İstanbul’dan Mazlumder Genel Başkanına Tepki

Mazlumder İstanbul Şubesi: Genel Başkan Sn. Faruk Ünsal'ın Tutumunu Kabul Edilemez Buluyoruz

A+A-

MAZLUMDER İstanbul Şubesi, MAZLUMDER genel başkanı Sayın Ahmet Faruk Ünsal’ın İran’da katıldığı bir taziye merasimi ve ilgili açıklaması üzerine aşağıdaki açıklamayı yaptı:

Kamuoyuna yansıdığı ve kendisi tarafından teyit edildiği üzere MAZLUMDER genel başkanı Sayın Ahmet Faruk Ünsal uluslararası bir toplantı münasebetiyle bulunduğu İran’da, Mustafa Bedreddin isimli, Suriye’de Esed rejimi saflarında savaşırken öldürülen üst düzey bir Hizbullah subayı için verilen taziye merasimine iştirak etmiştir.

Hizbullah Suriye halkına son asrın gördüğü en büyük mezalimlerden birini yaşatan, yüz binlerce Suriyeliyi katledip milyonlarcasını yurdundan eden Esed rejiminin en önde gelen suç ortaklarındandır. Bütün bu suçların ortağı bir subayın taziye merasimine bir MAZLUMDER yöneticisinin, hem de kurumu temsil ettiği iddia edilen bir ziyaret esnasında, bilinçli veya bilinçsiz iştirak etmesi ne vicdani yönden ne de kurumsal hukuk açısından kabul edilebilir bir durum değildir.

Ayrıca ifade etmek gerekir ki bilinçli veya bilinçsiz olsun bireysel bir hareket üzerinden MAZLUMDER camiasının sorumlu tutulması ve çeşitli suçlamalarla töhmet altında bırakılması da hakkaniyetten uzaktır

Sayın genel başkanın basından öğrendiğimiz bir taziye merasimine iştirakini yine olayın basına yansımasıyla öğrendiğimiz bir toplantıya iştiraki ile açıklama gayreti durumun vahametini azaltmamakta maalesef arttırmaktadır. Genel başkanın hiç bir kurumsal karar mekanizmasından geçirilmeden kendi inisiyatifiyle katıldığı bir organizasyonda attığı kurumun ilkeleriyle çelişen adımın sorumluluğunu üstüne almaması ve sorumluluğu organizatörlere atması en hafif tabirle temsiliyetten kaynaklanan sorumluluğun hafife alınmasıdır.

Sayın genel başkanın attığı bu adımdan ve yaptığı açıklamadan rahatsızlık duyduğumuzu ifade ediyor, “Kim Olursa Olsun Zalime Karşı Mazlumdan Yana” taahhüdümüzle bağdaşmayan bu tutumdan MAZLUMDER İstanbul Şubesi olarak beri olduğumuzu kamuoyuna ilan ediyoruz.

MAZLUMDER İstanbul Şubesi

İLGİLİ HABERİMİZ:

"Mazlumder Başkanı Şebbiha Taziyesine Gitti mi"

HABERE YORUM KAT

1 Yorum