Mavi Marmara Şehitlerimiz İçin Fatih'te Sergi

28.07.2010 14:00
Mavi Marmara Şehitlerimiz İçin Fatihte Sergi
Gazze ambargosunu kırmak amacıyla yola çıkan Mavi Marmara yolcularından, İsrail’in saldırısı sırasında şehit olanlar açılan fotoğraf sergisiyle anılıyor.

HAY-DER, Mavi Marmara şehitleri Ali Haydar Bengi, Cengiz Akyüz, Cengiz Songür, Cevdet Kılıçlar, Çetin Topçuoğlu, Fahri Yıldız, Furkan Doğan, İbrahim Bilgen ve Necdet Yıldırım'ı Fatih Fevzipaşa Caddesi'nde düzenlediği fotoğraf sergisi ile anıyor. "Unutmadık, Unutmayacağız, Unutturmayacağız!" sloganıyla açılan sergi uluslararası sularda Siyonist İsrail saldırganlığını tekrardan hatırlatmak amacı da taşıyor.

HAY-DER Genel Başkanı Hakan Aksu, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, katil İsrail'in gerçekleştirdiği katliamın unutulmaması ve gündemde tutulması amacıyla sergiyi yaptıklarını söyledi.

Sergide, LCD ekranlardan Mavi Marmara olayı hakkında ve gemide şehit olanlarla ilgili bilgilerin yer aldığı sinevizyon sunumları gösteriliyor. Mavi Marmara saldırısı ve Filistin hakkında bilgilerin verildiği sergide "İşgal Edilen Filistin ve Gazze Gerçeği" isimli kitapçık da ücretsiz dağıtılıyor. Yoğun ilgi gören sergide birçok kişi nakdi yardımda bulunmak istiyor. Hay-Der görevlileri yardımda bulunmak isteyen kişileri İHH Genel Merkezi'ne yönlendiriyor. 24 Temmuz'da açılan ve çok sayıda fotoğraftan oluşan "Direnişin Rengi Mavi Marmara" adlı sergi 1 Ağustos 2010 Pazar gününe kadar açık kalacak.

Murat Ayar / Haksöz-Haber

 • Yorumlar 3
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim