1. HABERLER

  2. ETKİNLİK

  3. Mavi Marmara Şehidlerini Anma Programı
Mavi Marmara Şehidlerini Anma Programı

Mavi Marmara Şehidlerini Anma Programı

İHH İnsani Yardım Vakfı, Mavi Marmara ve yardım filosuna İsrail saldırısının 2. yıl dönümünde iki gün boyunca kapsamlı etkinlikler düzenliyor.

A+A-

Mavi Marmara gemisi ve insani yardım filosuna 2 yıl önce İsrail saldırısı Haliç Tersanesi’ndeki Mavi Marmara’da sabah namazına kadar süren anma toplantısıyla lanetlendi.

İHH İnsani Yardım Vakfı, Mavi Marmara ve yardım filosuna İsrail saldırısının 2. yıl dönümünde iki gün boyunca kapsamlı etkinlikler düzenliyor.

Etkinlik programı 30 Mayıs gecesi Haliç Tersanesi’nde bulunan Mavi Marmara gemisindeki buluşma ile başladı. 31 Mayıs akşamı ise Taksim Meydanı’nda Mavi Marmara ve Özgür Kudüs Yürüyüşü yapılacak.

Mavi Marmara gemisindeki yapılan programda gece boyunca şehitlere dualar edildi, sohbetler edildi, konuşmalar yapıldı ve sanatçılar özgürlük marşları söyledi.

2 yıl önceki saldırı anında gemide olan Mavi Marmara aktivistleri, Mavi Marmara şehitlerinin çocukları, İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım, Filistinli Şeyh Raid Salah, Filistin İslam Hareketi Başkanı Şeyh Hammad, Özgürder Genel Başkanı Rıdvan Kaya, gazeteciler Abdurrahman Dilipak, Hakan Albayrak, Ahmet Varol ve Adem Özköse’nin de katıldığı program; sabah namazına kadar sürdü. Sabah namazı İsrail saldırısında olduğu gibi Filistinli Şeyh Raid Salah’ın imamlığında kılındı. Etkinlikte, sanatçılar Ömer Karaoğlu, Mikail Kurt, Selami Güneş ve Grup Genç, Grup Yürüyüş ve Ammar grupları da ezgiler ve marşlar söyledi. 

Bu akşam (31 Mayıs Perşembe) saat 19:00'da Taksim'den Tünel'e bir yürüyüş gerçekleştirilecek.

mavi_marmara_2012_anma-01.jpg

mavi_marmara_2012_anma-02.jpg

mavi_marmara_2012_anma-03.jpg

mavi_marmara_2012_anma-04.jpg

mavi_marmara_2012_anma-05.jpg

mavi_marmara_2012_anma-07.jpg

mavi_marmara_2012_anma-08.jpg

dsc05825.jpg

mavi_marmara_2012_anma-09.jpg

mavi_marmara_2012_anma-10.jpg

HABERE YORUM KAT

1 Yorum