1. HABERLER

  2. HABER

  3. Mardin'de Kobani Saldırılarında 32 Kişi Tutuklandı
Mardin'de Kobani Saldırılarında 32 Kişi Tutuklandı

Mardin'de Kobani Saldırılarında 32 Kişi Tutuklandı

Mardin'de IŞİD bahanesiyle çıkartılan olaylarda gözaltına alınan 142 kişiden biri yabancı uyruklu 32 kişi tutuklandı.

A+A-

Mardin'de IŞİD bahanesiyle gerçekleştirilen olaylarda gözaltına alınan 142 kişiden biri yabancı uyruklu 32 kişi tutuklandı.

İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Mardin genelinde "Kobani'ye destek" adı altında provokatif amaçlı toplumsal gösteri ve terör olayları gerçekleştirildiği anımsatıldı.

Olaylarda 6 kişinin öldüğü, 22'si polis 51 kişinin yaralandığı kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Terör örgütü mensupları ve yandaşları tarafından yol kapama, lastik yakma eylemleri ile güvenlik güçlerine, kamu binalarına, bankalara, alışveriş merkezlerine, esnafa ve sivil vatandaşlara yönelik el yapımı bombalar, molotofkokteylleri, havaifişekler, taşlı ve sopalı saldırılar ile yağmalanma yapıldı. Olaylarda 6 kişi öldü, 22'si polis 51 kişi yaralandı. 69'u polise ait 83 araç, 40 defa kaymakamlık, 35 defa emniyet binaları, 39 okul, 6 siyasi parti ve 69 çeşitli binalara saldırılar yapıldı."

Açıklamada, olaylarda 8'i yabancı uyruklu 183 kişinin gözaltına alındığı belirtilerek, "Mahkemeye çıkarılan 4'ü yabancı uyruklu 142 kişiden biri yabancı uyruklu 32'si tutuklandı. 4'ü yabancı uyruklu 41 kişi halen gözaltında ve işlemleri devam ediyor" denildi.

 

Etiketler : , , , ,

HABERE YORUM KAT