1. HABERLER

  2. YORUM ANALİZ

  3. Mantıkî Tutarlılık, Siyasetçiler İçin de Gerekli..
Mantıkî Tutarlılık, Siyasetçiler İçin de Gerekli..

Mantıkî Tutarlılık, Siyasetçiler İçin de Gerekli..

CHP Gen. Sekr. G. Tekin, partisinin özel tv. kanalında 23 Kasım günü, ’ilk kez gittiği Cuma namazı’nda okunan hutbeyi, fetvâ diye niteleyerek, çok şaşırdığını belirtmesiydi.

A+A-

Selahaddin E. Çakırgil gündemi yorumluyor:

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, -ki, ateist olduğunu söylüyordu ve bunun için- başbakan olduğunda Kilise liderlerinin huzurunda yapması gereken yemin törenini ibtal ettirmişti.. Ama, aynı Çipras, 16 Kasım günü İstanbul’a geldiğinde, doğru Patrikhane’ye gitti ve orada Hz. Îsâ aleyhisselam’ı temsil ettiğine inanılan bir ikon kabartmasının altında Ortodoks Hristiyan Kiliseleri’nin lideri durumundaki Patrik Bartholomeos’la oturup, keyifli bir havada kahve içerek bir sürpriz yaptı.

Ama, asıl sürpriz.. CHP Gen. Sekr. G. Tekin, partisinin özel tv. kanalında 23 Kasım günü, ’ilk kez gittiği Cuma namazı’nda okunan hutbeyi, fetvâ diye niteleyerek, çok şaşırdığını belirtmesiydi. Üstelik de muhafazakâr bir aileden geldiğini ve kendi kızkardeşlerinin de İslamî örtünme şartlarına riayet ettiğini söyleyen CHP. Gen. Sekr. G. Tekin’in, yarım asra yaklaşan ömründe, Cuma namazına ilk kez gittiğini söylemesi, ’laik-kemalist rejimin bânisi, kurucusu olmakla övünen 90 yıllık partisinin kör anlayışıyla, Türkiye’nin hangi bâdirelerden geçerek bugüne geldiğini göstermesi bakımından ilginçti. Şöyle diyordu, o:

’İlk kez Cuma namazına gittim. Bir fetva okudular, çok şaşırdım. Özellikle IŞİD ile ilgili.Gerçi onlar DAİŞ diyorlar.. DAİŞ'in ne kadar zâlim bir örgüt olduğunu, İslam coğrafyasında İslamiyete ne kadar zarar verdiğiyle ilgili Diyanet İşleri gecikmeli de olsa bunu göndermiş. Ama kusuruma bakmasınlar, biz 5 senedir CHP olarak hergün bunları söyledik..’  

Yazının Devamı >>>