1. HABERLER

  2. HABER

  3. Maltepe Belediyesi'ne Operasyon: 9 Gözaltı
Maltepe Belediyesine Operasyon: 9 Gözaltı

Maltepe Belediyesi'ne Operasyon: 9 Gözaltı

Operasyon kapsamında Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin ve 9 kişi gözaltına alındı. Mali polisin yürüttüğü çalışmada belediyedeki bilgisayar kayıtları ve belgelere el konuldu.

29 Eylül 2011 Perşembe 12:52A+A-

Daha önce yapılan bazı tespitler sonucu ortaya çıkan ihale usulsüzlüğü iddiaları kapsamında Maltepe Belediye Başkanlığı'na dönük operasyon başlatıldı. Operasyon kapsamında Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin ve 9 kişi gözaltına alındı. Mali polisin yürüttüğü çalışmada belediyedeki bilgisayar kayıtları ve belgelere el konuldu.

Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen soruşturmada 2010 yılı Aralık ayında başlatılan araştırmada belediyedeki bazı evraklar alınarak incelenmiş ve iddiaların araştırılması için ilgili ihaleler mercek altına alınmıştı.

Konuyla ilgili bu sabah başlatılan çalışmada kapsamında mali polis, belediye başkanlığı ve bağlı binalarda arama yaptı. Maltepe Belediye Başkanı ve 9 kişi gözaltına alındı. Polis bazı belge ve bilgisayarlara el koydu. İhale yolsuzluğu iddialarının araştırıldığı ve daha önce adliyeye ulaşan konuların da inceleme kapsamında olduğu öğrenildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yürütülen operasyon kapsamında bir grup çalışan gözaltına alındı. Belediyenin arka kapısından çıkarılan çalışanlar, ifadelerine başvurulmak üzere emniyet müdürlüğüne götürüldü.

Sabah saatlerinde belediyeye gelen polis ekipleri, belediye başkanlığı ve bağlı binalarda arama yapmıştı. (CİHAN)

HABERE YORUM KAT