1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. IRAK

  4. Maliki Yönetiminden Karadavi'ye Tutuklama
Maliki Yönetiminden Karadaviye Tutuklama

Maliki Yönetiminden Karadavi'ye Tutuklama

Irak hükümeti, Yusuf el-Kardavi'yi Irak sınırını geçmesi halinde tutuklayabilecekleri konusunda uyardı.

A+A-

IUMS Online’nin haberine göre, Nuri el-Maliki başkanlığındaki Irak hükümeti, Müslüman Alimler Birliği (IUMS) başkanı Yusuf el-Kardavi’ye Irak’a yapacağı ziyareti reddettiklerini açıkladı.

Bu ziyareti istenmeyen bir ziyaret olarak niteleyen Irak hükümeti, Müslüman Âlimler Birliği Başkanı Yusuf el-Kardavi’yi Irak sınırını geçerse tutuklayabilecekleri konusunda uyardı.

Irak Hükümeti Kabine Sekreteri Ali el-Alakah, bir basın kuruluşuna verdiği röportajda Karadavi’nin “Irak’ın içişlerine müdahale eder” endişesiyle ziyareti reddettiğini söyledi.

Ali el - Alakah şu açıklamada bulundu: "Şu anda Irak’ta yaşanan sorunlar, devletin sorunlarıdır ve sadece hükümetin kendi kararı ile bu sorunların çözebileceğini inanıyoruz. Üçüncü tarafların müdahalesi kesinlikle doğru değildir."

Irak hükümetinin açıklama yapma gereği hissetmesinin nedeni, Irak Kürdistan Başkanı Mesud Barzani’nin Yusuf el-Kardavi’yi bölgeyi ziyaret etmesi için davet etmesi sonrası başladı. Yusuf el-Kardavi bölgeye ziyaret ettikten sonra Anbar bölgesine seyahat edeceğini ve Maliki hükümetine karşı bir protesto anlamında bir açıklama yapması düşünülüyordu. (doğruhaber)

HABERE YORUM KAT