Maliki Hükümeti Filistinlilere Terör Estirdi

23.03.2012 03:18
Maliki Hükümeti Filistinlilere Terör Estirdi
Irak güvenlik güçlerinin Filistinli mültecilere karşı ihlallerinin ardı arkası kesilmiyor.

Filistin Enformasyon Merkezinin verdiği habere göre Irak'ta İçişleri Bakanlığı'na bağlı polisler başkent Bağdat'ta yaklaşık bin yüz Filistinli ailenin yaşadığı El-Belediyat Siteleri'ne bu akşam (22 Mart Perşembe) baskın düzenledi.

Irak Filistinlileri Birliği, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, beş yüz kadar Iraklı polisin çok sayıda araçla El-Belediyat Siteleri'ne baskın düzenleyerek arama yaptığını ve terör estirdiğini söyledi.

Filistinli mültecilerin yaşadığı Bağdat'ın güneydoğusundaki söz konusu sitelere Irak güvenlik güçleri iki gün önce de baskın düzenlemiş ve üç Filistinli mülteciyi gözaltına almıştı. Herkesin gözü önünde biri yaşlı üç Filistinli mülteciyi öldüresiye döven, hakaretler yağdıran ve söven Irak güvenlik güçlerinin daha sonra gözaltına aldıkları Filistinlileri bilinmeyen bir yere götürdüğü ve Filistinlilerin akibetinin meçhul olduğu belirtildi.

Filistin Özerk Yönetimi'nin ve Bağdat'taki elçiliğinin ilgisizliğinden şikayet eden Irak Filistinlileri Birliği, Irak güvenlik güçlerinin ihlallerine son verilmesi için insan hakları örgütlerini ve Birleşmiş Milletler'i göreve çağırdı.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim