Maliki Hükümeti 10 Kanalın Faaliyetini Durdurdu

29.04.2013 01:22
Maliki Hükümeti 10 Kanalın Faaliyetini Durdurdu
Irak’ta Maliki Hükümeti, Havice'deki olayların ardından "gerçeklikten uzak" yayın yaptıkları gerekçesiyle 10 televizyon kanalının faaliyetlerini durdurma kararı aldı.

Irak Hükümeti 10 kanalın faaliyetini durdurma kararı aldı.

Irak İletişim ve Haberleşme Heyeti'nden yapılan yazılı açıklamada, 23-24 Nisan'da Kerkük'ün Havice kasabasında meydana gelen olayların takibinde, "basın ahlakından ve gerçeklikten uzak, mezhepsel şiddeti teşvik edici yayın yaptığı" gerekçesiyle, aralarında El-Cezire, Bağdat, Şarkiye, Şarkiye News, Babiliye, Selahaddin, El-Envar 2, Et-Tağyir, Felluce ve El-Garbiye televizyonun bulunduğu 10 kanalın faaliyetlerine son verildiği ifade edildi.

Yayınları durdurulan kanalların daha önce kendilerine yapılan uyarıları dikkate almadıklarının belirtildiği açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Söz konusu basın kuruluşlarının yayınlarında, mesleki ilkelere bağlılığın olmadığı ve bu yayınların milli birliği tehdit ettiği gözlendi. Heyet, televizyon kanallarıyla görüşmelerde bulundu ve kendilerine fırsat tanıdı. Söz konusu kanalların yayınlarında mezhepçilik yapıldığı tespit edildi. Heyet, İçişleri Bakanlığı işbirliği ile heyetin onayı olmadan çalışmaya devam edecek kanalların takibini yapacak." (AA)

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim