1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. IRAK

  4. Maliki Güçleri Göstercilerle Çatıştı: 33 Ölü
Maliki Güçleri Göstercilerle Çatıştı: 33 Ölü

Maliki Güçleri Göstercilerle Çatıştı: 33 Ölü

Irak'ın Diyale kentindeki çatışmalarda 19 kişi öldü, bir askeri helikopter düşürüldü.

A+A-

Irak'ın Diyale kentinde orduyla aşiretler arasında çıkan çatışmalarda bir askeri helikopterin düşürüldüğü bildirildi.

Diyale'deki askeri yetkililerden alınan bilgiye göre, Bağdat'ın 180 km kuzeyindeki Karatepe bölgesine bağlı Zgite köyünde, aşiret güçleri ile ordu birlikleri arasında şiddetli çatışmalar yaşandı.

Nakşibendi tarikatının askeri kanadının da desteklediği aşiret güçleri ile Irak ordusuna bağlı güçler arasındaki çatışmalarda 7'si asker 19 kişi hayatını kaybetti, 25 kişi yaralandı.

AA muhabirine bilgi veren kaynaklar, çatışmalarda bir askeri helikopterin düşürüldüğünü ve orduya ait üç cipin yakıldığını da aktardı.

Bu arada, devam eden çatışmalar sebebiyle Diyale kentinde süresiz sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Necef kentinde de bomba yüklü bir aracın patlatılması sonucu 2 kişi öldü 3 kişi yaralandı.

AA muhabirine bilgi veren bir güvenlik yetkilisi, Tişrin Meydanı yakınındaki patlamada 2 kişinin hayatını kaybettiğini, biri polis üç kişinin ağır yaralandığını belirtti. 

Musul'da Çatışma: 14 Ölü

Irak'ın Musul kentinde göstericilerle Maliki güçleri arasında meydana gelen çatışmalarda 4'ü asker 14 kişi hayatını kaybetti.

Polis yetkilileri, Musul'un çeşitli semtlerinde göstericilerle Maliki güçleri arasında bugün meydana gelen çatışmalarda 10 gösterici ile 4 askerin hayatını kaybettiğini belirtti.

Bu arada Selahaddin kentine bağlı Karatepe kasabasında göstericilerin, güvenlik güçlerini kasabadan çıkardığı kaydedildi.

HABERE YORUM KAT