Maldivlerde Gizli 'Afgan Direnişi' Toplantısı

06.11.2010 11:08
Maldivlerde Gizli Afgan Direnişi Toplantısı
Danimarka'da yayınlanan Politiken Gazetesi Afganistan'ın önde gelen direnişçi gruplarının bugünlerde Maldiv Adaları'nda gizli bir toplantı yaptığını yazdı.

Danimarka'da yayınlanan Politiken Gazetesi Afganistan'ın önde gelen direnişçi gruplarının bugünlerde Maldiv Adaları'nda gizli bir toplantı yaptığını yazdı. Gazeteye göre toplantıya Afganistan'daki koalisyon güçlerine karşı savaşan Taliban güçlerinin de arasında bulunduğu 3 farklı direnişçi grubun temsilcileri katıldı. Toplantının amacının ise söz konusu direniş grupları arasında barışı sağlayarak birleşik ve daha güçlü bir direnişin önünü açmak olduğu belirtildi.

Gazete, toplantıya halen Afganistan parlamentosunda milletvekilliği yapan bazı kişilerin de katıldığını ancak bu kişiler mevcut hükümeti temsil etmediğini yazdı. Habere göre gizli toplantıya Afganistan'daki direnişçilerin önde gelen 47 ismi katıldı. Söz konusu kişiler dün Maldivlerde Cennet Adaları olarak bilinen bölgeye geldikleri ve toplantıların bugün ve yarın (Cumartesi, Pazar) boyunca devam edeceği belirtildi.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim