1. HABERLER

  2. HABER

  3. DÜNYA

  4. Makedonya Polisi Mültecilere Saldırdı!
Makedonya Polisi Mültecilere Saldırdı!

Makedonya Polisi Mültecilere Saldırdı!

Günlerdir Yunanistan-Makedonya sınırında bekletilen yüzlerce mülteci, dikenli telleri yıkarak Makedonya topraklarına girdi.

A+A-

Günlerdir sınırda bekletilen mülteciler dikenli telleri aşarak ülkeye girdi. Mültecilerin girişini engellemek isteyen Makedonya polisi mültecilere sert müdahalede bulundu.

KAÇ MÜLTECİNİN GEÇTİĞİ BİLİNMİYOR

Idomeni sınır kapısında telleri yıkan mültecilere Makedon polisi göz yaşartıcı gazla müdahale etti ve göçmenleri ülkeye sokmadı.

Sınırın bir başka noktasındaysa büyük bir demir direkle tel kapıyı yıkan bazı mülteciler Makedonya'ya geçti. Arbede sırasında kaç mültecinin sınırı geçtiği bilinmiyor.

SIRBİSTAN'A GİTMEK İSTEDİKLERİNİ SÖYLEDİLER

Dikenli telleri zorlayan mülteciler Makedon güvenlik güçlerine "Açın sınırı! Sırbistan'a gitmek istiyoruz" diye seslenerek amaçlarının Makedonya'da kalmak olmadığını, AB ülkelerine uzanan göç yolunda bir sonraki durak olan Sırbistan'a gitmek istediklerini söyledi.

Yunanistan - Makedonya sınırında bekletilen mültecilerin büyük kısmını Suriye ve Irak'taki savaşlardan kaçanlar oluşturuyor.

MÜLTECİLERİ SINIRDAN GERİ ÇEVİRİYORLAR

Makedonya bu ay mülteciler arasında hatırı sayılır bir başka grup oluşturan Afganları, Yunanistan sınırından geri çevirmeye başlamıştı.

HABERE YORUM KAT