1. HABERLER

  2. HABER

  3. Mahmut Abbas Darbecilerle Görüşmek İçin Mısır'da
Mahmut Abbas Darbecilerle Görüşmek İçin Mısır'da

Mahmut Abbas Darbecilerle Görüşmek İçin Mısır'da

El-Fetih Lideri Mahmud Abbas, beraberindeki kalabalık bir heyetle birlikte temaslarda bulunmak üzere Mısır'ın başkenti Kahire'ye geldi.

A+A-

Filistin Kurtuluş Örgütü Yürütme Kurulu Üyesi Saib Ureykat, Abbas’ın Danışmanı Ekrem Heniye, İstihbarat Birimi Başkanı Tümgeneral Macid Ferac'ın aralarında bulunduğu heyetle Kahire Havaalanı'na gelen Abbas'ı, darbecilerin Çalışma ve Göçmenlik Bakanı Kemal Ebu Iyta, Filistin'in Kahire Büyükelçisi Berekat el-Ferra, İstihbarat Birimi Başkan Yardımcısı Tümgeneral Tarık Selam ile İstihbaratı Filistin dosyası sorumlusu Vail el-Safti karşıladı.

İsrail-Filistin müzakerelerindeki son gelişmeler başta olmak üzere ikili ilişkiler ve bölgesel gelişmelerin ele alınacağı ziyaret süresince Abbas'ın, Adli Mansur, Abdulfettah es-Sisi, Nebil Fehmi, Arap Birliği Genel Sekreteri Nebil Arabi, Ezher Şeyhi Ahmed et-Tayyib ile bir araya gelmesi bekleniyor. Ziyaretin üç gün sürmesi bekleniyor.

Kahire Büyükelçisi Ferra, yaptığı açıklamada, Abbas'ın üst düzey devlet yetkilileri ile yapması planlanan görüşmeler sırasında Ortadoğu barış süreci, Hamas ile Fetih arasındaki uzlaşma süreci, İsrail'in Kudüs ve Mescid-i Aksa'ya yönelik hak ihlallerinin yanı sıra ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin bölgeye yaptığı son ziyaretin sonuçlarının ele alınacağını kaydetti.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT