Mahmud Ez-Zehhar: Mısır'ın kararı işgal rejimine hizmettir

06.03.2014 14:44
Mahmud Ez-Zehhar: Mısır'ın kararı işgal rejimine hizmettir
Mahmud Ez-Zehhar, "Mısır bu karardan sonra Filistin uzlaşısındaki rolünü kaybetti." dedi.

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyelerinden Mahmud Ez-Zehhar, Mısır mahkemesinin Hamas'ı terör örgütü kabul ederek faaliyetlerinin yasaklanmasına ve ofislerinin kapatılmasına karar vermesinin tamamen siyasi bir karar olduğunu ve bu kararla birlikte Mısır'ın Filistin uzlaşısıyla ilgili rolünü kaybettiğini söyledi.
Kahire'deki Acil İşler Mahkemesi, Hamas Hareketi'nin terör örgütü olduğuna, faaliyetlerinin yasaklanmasına ve ofislerinin kapatılmasına karar vermişti.

Mahmud Ez-Zehhar, sosyal paylaşım sitelerinden Facebook'taki sayfasında konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Mısır bu karardan sonra Filistin uzlaşısındaki rolünü kaybetti" dedi.

Uygun bir zamanda Hamas Hareketi aleyhine dava açan kişi hakkında dava açacaklarını ve yargılanmasını sağlayacaklarını bildiren Ez-Zehhar, Mısır mahkemesinin verdiği kararın adaletle bağdaşmadığını ifade etti.

Kararın Hamas tarafından hiçbir savunma yapılmadan ve mahkemeye davayla ilgili kanıt sunulmadan alındığını söyleyen Ez-Zehhar, "Bu karar, İsrail'e karşı altı yılda dört savaş kazanmış bir hareketin kahramanlarını ve şehitlerini suçlu gösteriyor" diyerek, kararın işgal rejimine hizmet ettiğini belirtti.

 

TIMETURK

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim