1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Maariv: “Üçte Biri Engelli 1620 Yaralı Asker Var”
Maariv: “Üçte Biri Engelli 1620 Yaralı Asker Var”

Maariv: “Üçte Biri Engelli 1620 Yaralı Asker Var”

İşgal rejiminin Gazze'ye açtığı son savaşta yaralanan işgal askerleri büyük travma yaşıyor.

A+A-

Siyonist işgal rejiminde yayınlanan Maariv gazetesi işgal rejiminin Gazze’ye açtığı son savaşla ilgili yayınladığı raporda, 1620 askerin son savaşta yaralandığını ve bunlardan üçte birinin şu anda engelli olduğunu yazdı.

Raporda yaralı askerlerden 500’ünün engelli durumuna düştüğü, işgal rejiminin temel askerlik için 3.3 milyar ayırdığı belirtildi.

Askerlerin son savaşta cehennem ateşini gördüklerini yazan gazete, askerlerin verdiği bilgilerin Gazze'deki direniş güçlerinin kahramanca çarpıştıklarını ortaya koyduğunu belirterek tespitlerini şöyle sürdürdü: “İsrail toplumu yaralanan askerlere ‘önemli olan hayatta kalmaları' gözüyle bakıyor. Ancak yaralıların çektiği sıkıntılar bu düşünceleri altüst etti. Çünkü çoğu halen psikolojik destek görüyor. Bazıları yürümekten aciz.”

Raporda birçok askerin açıklamalarına da yer veren gazete, onların yaşadıklarının cehennemden farksız olduğunu yazdı.

Yaşadıklarını anlatan bir askerin daha sonra yaptığı tespit ise işgal askerlerinin ortak noktasını gösteriyor. Asker “yaşadığımızı hiç kimse anlayamaz. Savaşta arkadaş ve dostlarını kaybetmenin; kan, yıkım ve uçuşan mermilerin ne olduğunu ne anlama geldiğini de kimse bilemez. Birçok insan yarası hafif olanlara sıyrık gözüyle bakıyor. Ancak bu yaranın ne ifade ettiğini bilmiyor.”

FİEM

HABERE YORUM KAT

2 Yorum