1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. LÜBNAN

  4. Lübnanlı Gençler, Esed’e Karşı Savaşacak
Lübnanlı Gençler, Esed’e Karşı Savaşacak

Lübnanlı Gençler, Esed’e Karşı Savaşacak

Lübnanlı gençler, Suriyeli kardeşlerinin yanında savaşmak için hazır...

A+A-

Despot Beşşar Esed rejiminin muhaliflere karşı başlattığı yok etme-sindirme operasyonu sürerken, Lübnan’da her geçen gün artan oranda gençler, Özgür Suriye Ordusu’na katılmak için hazırlık yapıyorlar. Bekaa Vadisi’nde savaş için hazırlık yapan çok sayıda Lübnanlı gönüllü genç, önce savaş eğitimi alıp daha sonra sınırdan sızarak muhaliflerin bulunduğu şehirlerdeki Esed rejimine karşı savaşan Özgür Suriye Ordusu’na katılıyorlar.

Bekaa’daki savaş eğitimine katılan Lübnanlı gençlerden Abdül Hakim, ilk planda Suriye’nin kuzeybatısındaki İdlip şehrine gitmek istediğini belirterek, “Özgür Suriye Ordusu, rejimin elindeki şehirleri almak için savaşıyor. Ve bizlere de ihtiyacı var. Bu yüzden en kısa zamanda muhaliflerin yanında savaşmak istiyoruz” dedi.

Lübnan’ın Baalbek bölgesinde oturan Bilal isimli başka bir genç ise, Suriye’deki muhaliflerin yanında savaşmak için yola düştüklerini belirterek, “Esed rejiminin zalimliklerini televizyonlarda gördükten sonra Lübnan’da durmanın anlamı olmadığını anladım. Suriyeliler bizim kardeşimiz. Bu zor günlerde yardımlarına koşmamız gerekir.

Allah dilerse ölmeye hazırım. Suriye’de şehid olursam ailem için bir onur olacaktır” dedi.

Lübnanlı yetkililerin Esed rejiminin yanında yer aldıklarını belirten Bilal, “Biz, Suriye’deki kardeşler ile cihadı yürütmek ve zorba Esed’i devirmek için Suriye'ye gidiyoruz” diyor. 

HABERE YORUM KAT