1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. LÜBNAN

  4. Lübnan’da Ölü Sayısı 22’ye Yükseldi
Lübnan’da Ölü Sayısı 22’ye Yükseldi

Lübnan’da Ölü Sayısı 22’ye Yükseldi

Lübnan'da Şii nüfusun yoğun olarak yaşadığı Ruveys bölgesinde meydana gelen patlamada ölenlerin sayısı 22'ye yükseldi.

A+A-

Lübnan İçişleri Bakanı Mervan Şerbil, Şii nüfusun yoğun olarak yaşadığı ve Hizbullah'ın kalesi olarak bilinen Beyrut'un güney banliyölerinden Ruveys bölgesinde meydana gelen patlamada ölenlerin sayısının 22'ye yükseldiğini belirtti.

Şerbil, bir radyo kanalına yaptığı açıklamada, olay yerinde bulunan kamera kayıtlarının inceleme altına alındığını, saldırının intihar bombacısı tarafından mı yoksa bomba yüklü bir araçla mı gerçekleştirildiğine ilişkin araştırma yaptıklarını söyledi.

Lübnan Kızılhaç’ı ise yaptığı açıklamada, patlamada 248 kişinin yaralandığını duyurdu.

Öte yandan bölgeyi kontrol altında tutan Hizbullah görevlileri, patlamanın olduğu yere basın mensuplarını yaklaştırmıyor. 

Kendilerini "Müminlerin Annesi Aişe Müfrezesi" olarak tanıtan, daha önce adı duyulmamış bir grup, dün akşam internetten yayınladıkları görüntü ile olayın sorumluluğunu üstlenmişti. 
Örgütün sözcüsü, bu saldırının ikinci eylemleri olduğunu kaydederek, ilk eylemlerini 9 Temmuz'da Beyrut'un güneyindeki Ra'sul-Abd  bölgesinde gerçekleştirdiklerini ifade etmişti.
Aynı bölgede 9 Temmuz’da bomba yüklü araçla meydana gelen saldırıda da 53 kişi yaralanmıştı.

Lübnan'ın başkenti Beyrut'un güneyinde dün meydana gelen patlamada hayatını kaybedenler için ülkede ulusal yas ilan edilmişti.

 

HABERE YORUM KAT