1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. LÜBNAN

  4. Lübnan Ordusu 2 Filistinliyi Daha Katletti
Lübnan Ordusu 2 Filistinliyi Daha Katletti

Lübnan Ordusu 2 Filistinliyi Daha Katletti

Lübnan ordusu Filistin mülteci kamplarında iki Filistinliyi daha şehit etti. Kamplardaki gerginlik devam ediyor.

20 Haziran 2012 Çarşamba 12:01A+A-

Nehru’l-Barid kampında yaşanan olaylar Ayn El-Hulve kampında da çatışmalara yol açtı.

Lübnan'daki mülteci kamplarında Lübnan ordusuyla Filistinli mülteciler arasında önceki akşam (18 Haziran Pazartesi) yaşanan çatışmalarda Lübnan askerlerinin iki Filistinliyi öldürmesi üzerine kamplardaki havanın gergin olduğu ifade edildi.

Cuma günü Lübnan askerlerinin açtığı ateşle hayatını kaybeden Filistinli gencin cenaze töreninin ardından bir grup öfkeli Filistinlinin Nehru'l-Barid Mülteci Kampı'nda Lübnan ordusuna ait bir merkeze saldırısı üzerine çatışmalar yaşandı.

Fransız Haber Ajansı'nın Lübnanlı bir yetkiliye dayanarak verdiği haberde, Filistinli öfkeli grubun askeri bir aracı ve askerlerin elbiselerini yakması üzerine kalabalığı dağıtmak için ateş açan Lübnan askerlerinin bir Filistinliyi öldürdüğü, bir diğerini de yaraladığı ifade edildi. Filistin tarafından ise gerçekte neler yaşandığına dair henüz bir açıklama yapılmadı.

Lübnanlı yetkili, söz konusu olayın Lübnan'ın güneyinde Sayda yakınlarındaki Ayn El-Hulve Mülteci Kampı'nda da gerilime neden olduğunu, kamp sakinleriyle Lübnan askerleri arasında çıkan çatışmalarda yirmi yaşlarında bir gencin öldüğünü ve sekiz kişinin de yaralandığını söyledi.

Lübnan ordusu da yayınladığı bildiride üç askerin yaralandığını, bir askeri aracın ve karakolun bir bölümünün yandığını açıkladı.

 

HABERE YORUM KAT