1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. LÜBNAN

  4. Lübnan-İsrail Sınırında Çatışma
Lübnan-İsrail Sınırında Çatışma

Lübnan-İsrail Sınırında Çatışma

Lübnan-İsrail sınırındaki Rasu'n-Nakura bölgesinde iki ülke askerleri arasında çıkan çatışmada 1 İsrail askerinin hayatını kaybettiği bildirildi.

A+A-

Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, güney sınırındaki Rasu'n-Nakura bölgesinde  İsrail ve Lübnan askerleri arasında çatışma çıktı.

Çatışmada 1 İsrail askeri öldü, bazıları yaralandı. 1  Lübnan askerinin ise kaybolduğu, İsrail askerleri tarafından alıkonulmuş olabileceği ileri sürüldü.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, İsrail askerleri işaret fişekleri atıp, İsrail askeri uçakları geniş çaplı kontrol uçuşu yaparken, sağlık ekipleri ile bölgede bulunan Birleşmiş Milletler Barış Gücü'ne (UNIFIL) bağlı askerler olay yerine ulaştı.

UNIFIL sözcüsü Andrea Tinanti, AA muhabirine, uluslararası güçlerin, durumun daha da kötüye gitmemesi adına taraflar arasında sağduyunun hakim olması için yoğun çaba sarf ettiğini söyledi.

İsrail Savunma Kuvvetleri'nden yapılan yazılı açıklamada, İsrail-Lübnan sınırındaki Rosh Hanikra bölgesinde görevli bir İsrail askerinin, sınırın diğer tarafından açılan ateş sonucu vurulduğu belirtildi.

Lübnan'da bombalı saldırı

Öte yandan, Lübnan'ın güneyindeki Sayda kentinde düzenlenen iki bombalı saldırıda 1'i asker 4'ü saldırgan 5 kişinin öldüğü, 3 askerin yaralandığı bildirildi.

Lübnan ordusundan yapılan yazılı açıklamada, silahlı bir kişinin Sayda kentinin el-Ule Mahallesi'ndeki askeri kontrol noktasını aşarak el bombası atması sonucunda 2 askerin yaralandığı, askerlerin açtığı ateş sonucunda da saldırganın öldüğü belirtildi. (AA)

HABERE YORUM KAT