1. HABERLER

  2. HABER

  3. Londra'da "Stop Sisi" Protestosu
Londra'da "Stop Sisi" Protestosu

Londra'da "Stop Sisi" Protestosu

Mursi'nin darbe ile görevinin gasbedilmesi ile binlerce kişinin tutuklanması ve katledilmesine öncülük eden darbe lideri Abdülfettah es-Sisi, İngiltere'nin başkenti Londra'da bugün başlayacak resmî temasları öncesinde protesto edildi.

A+A-

İngiltere'de yerleşik Mısırlıların yanı sıra birçok insan hakları ve demokrasi destekçisi sivil toplum örgütü ile sendikanın desteklediği “Stop Sisi” kampanyası tarafından Londra'daki Başbakanlık önünde düzenlenen protesto gösterisine, soğuk hava ve akşam karanlığına rağmen her yaş grubundan çok sayıda kişi katıldı.

Londra polisinin yoğun güvenlik önlemleri aldığı protestoda katılımcılar, İngiltere hükûmetinin Sisi'yi Londra'ya dâvet etmesine tepki gösterdi. Grup, İngiltere Başbakanı David Cameron'a, Sisi ile görüşmeme çağrısında bulundu.

Gösterinin organizatörü ve “Stop Sisi” kampanyasının Yardımcı Direktörü Sameh Shafi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Stop Sisi” kampanyası İngiltere Başbakanı David Cameron'ın Sisi'yi geçen yaz ülkeye resmî olarak dâvet etmesinin ardından başlattıklarını belirterek, “Bir grup genç İngiltereli aktivist olarak bir araya gelip, kısaca Sisi'yi durdurma kararı aldık.” dedi.

londra_stop_sisi_protestosu_camerona_sisi_ile_gorusmeme_cagrisi-(2).jpg

londra_stop_sisi_protestosu_camerona_sisi_ile_gorusmeme_cagrisi-(1).jpg

londra_stop_sisi_protestosu_camerona_sisi_ile_gorusmeme_cagrisi-(3).jpg

londra_stop_sisi_protestosu_camerona_sisi_ile_gorusmeme_cagrisi-(4).jpg

londra_stop_sisi_protestosu_camerona_sisi_ile_gorusmeme_cagrisi-(5).jpg

londra_stop_sisi_protestosu_camerona_sisi_ile_gorusmeme_cagrisi-(6).jpg

londra_stop_sisi_protestosu_camerona_sisi_ile_gorusmeme_cagrisi-(7).jpg

AA

HABERE YORUM KAT