1. HABERLER

  2. HABER

  3. DÜNYA

  4. Londra'da Bir Câmîye Çürümüş Domuz Eti Atıldı!
Londra'da Bir Câmîye Çürümüş Domuz Eti Atıldı!

Londra'da Bir Câmîye Çürümüş Domuz Eti Atıldı!

Londra'da bir câmîye çürümüş domuz eti atıldığı, olayla ilgili aranan şüphelinin tespiti çerçevesinde kamuya çağrıda bulunulduğu bildirildi.

A+A-

İngiltere polisi, başkent Londra'nın Islington semtindeki bir câmîye çürümüşdomuz eti atıldığını bildirerek, olayla ilgili aranan şüphelinin tespiti çerçevesinde kamuya çağrıda bulundu.

Londra Metropolitan Polis Servisi'nden yapılan açıklamada, polisin, 26 Mayıs günü yerel saatle 04.15'te (TSİ 06.15), bir erkeğin Finsbury Park Câmîsi'ne bir torba dolusu bozuk domuz eti atması üzerine olay yerine çağırıldığı kaydedildi.

Olay yerindeki güvenlik kameralarının görüntülerini inceleyen polis, eti câmîye atan kişinin olay yerine birkaç defa gelip gittiğini, etrafta kimsenin olmadığı bir anda da elindeki torbayı câmîye fırlattığını söyledi.

Polis, görüntülerde, içi çürümüş domuz eti bulunan torbayı câmîye fırlattığı tespit edilen kişinin fotoğrafını yayımlayarak, şüpheliyi tanıyanların kendileriyle irtibata geçmesini istedi.

Polis açıklamasında şüpheliyi “30'lu yaşlarında, orta boylarda ve beyaz sakallı” olarak tanımlanırken, “nefret suçu”nun emniyet birimleri tarafından çok ciddiye alındığı vurgulandı.

AA

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT